انواع و کاربرد جک های سقفی

types-applications-jacks

types-applications-jacks

انواع و کاربرد جک های سقفی به دلیل کاربرد بالایی که در صنعت ساخت و ساز دارند، همواره مورد توجه قرار می گیرند، جک سقفی یا پایه های فلزی در ارتفاع های مختلف ساخته می شوند و برای پاسخ به نیاز مشتری شرکت های مختلفی برای تولید این جک های سقفی در رقابت هستند تا که به نیاز مشتری برای طراحی سقف های سازه های مختلف پاسخ دهند.

جک های سقفی برای ساخت یک سری از سازه های اجرایی موقت بسیار کاربردی است، اصولا جک های سقفی مانند پایه های فلزی مستحکم برای ساخت انواع سازه بکار گرفته می شوند.

انواع و کاربرد جک های سقفی بسیار کارآمد است به گونه ای که در سازه های مختلفی برای ارتفاع های مشخص حدود سه الی چهار متر استفاده می شود، جک سقفی از نظر اقتصادی به صرفه هستند و این خود یک امتیاز مثبت از سوی مشتری محسوب می شود و بنابراین خرید آن برای مشتری آسان خواهد بود.

طراحی انواع جک های سقفی بسیار حرفه ای و با ایده پردازی های خاص صورت گرفته است، سادگی جک های سقفی یکی دیگر از قابلیت های انواع و کاربرد جک های سقفی است، زیرا در عین سادگی بسیار حرفه ای طراحی شده اند و کاربرد های زیادی برای ساخت انواع سازه های بتنی دارند.

مطالبی مفید در مورد انواع و کاربرد جک های سقفی

برای ساخت هر سازه و یا هر ساختمانی به یک سری مواد و مصالح ضروری نیاز است که بدون استفاده از آنها ساخت و ساز یک سازه زیر سوال می رود، و لازم به ذکر است که کی از مهم ترین قسمت های یک سازه، سقف و طراحی آن است.

مهندسان برای طراحی سقف از طرح های مختلفی استفاده می کنند اما بعضی از طرح ها بیشتر استفاده می شود مانند سقف های کامپوزیت، سقف  های طاق ضربی، طرح های سقف های تیرچه بلوکی و بسیاری از طرح های دیگر، که ساخت هر کدام از این طرح ها برای سقف نیاز به یک سری مصالح و مواد ضروری است که یکی از ابزار مهم برای ساخت سقف ها، جک های سقفی ساختمان هستند، امروزه توجه زیادی به انواع و کاربرد جک های سقفی می شود زیرا میزان استفاده از جک های سقفی برای ساخت سقف های سازه ها مختلف افزایش پیدا کرده است.

applications-jacks

چه زمانی از جک های سقفی در ساخت سقف های یک سازه استفاده می شود؟

در بیشتر اوقات برای طراحی سقف یک سازه نیاز به پایه های فلزی موقت برای نگهداری سقف یک سازه است، بنابراین به کمک جک های سقفی می توانیم در یک مدت زمان معینی سقف یک سازه را به وسیله این جک های سقفی پایدار نگه داریم تا که مراحل ساخت سقف تکمیل شود و سپس بعد از پایان طراحی و تکمیل ساخت سقف یک ساختمان دیگر نیازی به این پایه های فلزی نخواهد بود و آنها را از سقف جدا خواهیم کرد.

انواع و کاربرد جک های سقفی به دلیل نیاز صنعت ساخت و ساز مورد توجه بسیاری از شرکت های قرار گرفته است، جک های سقفی از نظر اقتصادی به صرفه هستند و انواع و کاربرد جک های سقفی متناسب با نوع سقف و سازه مورد نظر مشخص می شود، ساخت این پایه های فلزی کمک بسیار به صنعت ساختمان سازی امروز دنیای بشر کرده است.

اهمیت جک های سقفی غیر قابل انکار است و هرچه که صنعت ساخت و ساز بیشتر پیشرفت کند، نیاز بشر نیز به انواع این پایه های فلزی افزایش پیدا خواهد کرد، قبل از تهیه پایه های فلزی باید از ارتفاع سقف سازه خود مطمئن باشید تا که در هنگام طراحی سقف با مشکل روبه رو نشوید.

انواع و کاربرد جک های سقفی

انواع جک های سقفی ساختمان

انواع مختلفی از جک های سقفی ساختمان با کاربرد های مختلف در بازار موجود است، یکی از معروف ترین نوع جک های سقفی جک سقفی عراقی U شکل است که همانطور که از اسم آن مشخص است، این جک های سقفی بیشتر در کشور عراق استفاده می شود ولی به دلیل کاربرد بالایی که در ارتفاع های مختلف دارد توسط شرکت های معتبر به کشور وارد می شود و شما در صورت نیاز می توانید آن را تهیه کنید.

و اما امروزه انواع مختلفی از جک های سقفی در ارتفاع های مختلف برای پاسخگویی نیاز افراد در صنعت ساخت و ساز طراحی می شوند، بعضی از انواع جک های سقفی صلیبدار ثابت هستند و بعضی دیگر فاقد صلیب می باشند و لازم به ذکر است که انواع جک های سقفی به نمونه های صلیب دار ثابت و فاقد صلیب ختم نمی شود بلکه انواع و کاربرد جک های سقفی بسیار وسیع تر از این است.

جک های سقفی یو شکل و یا جک های سقفی سرجک تی در ارتفاع های مختلف برای مصارف گوناگون ساخت و ساز کاربرد دارد و نکته مهم دیگر طراحی این جک های سقفی است، این جک ها یا پایه فلزی به گونه ساده و کاربردی طراحی شده اند که شما می توانید با استفاده از پین فنردار که در نقاط خاصی از جک های فلزی به کار گرفته شده اند، ارتفاع آنها را تنظیم کنید و سقف ساختمان در ارتفاع های مختلف قابل ساخت است.

میزان برابری جک های سقفی

انواع و کاربرد جک های سقفی یک حد استانداری برای باربری جک های سقفی در نظر گرفته شده و حدود 51 تن میزان باربری برای این جک های سقفی وجود دارد، مشتری ممکن است برای ساخت سقف خود به جک های سقفی حدود 6 متر نیاز داشته باشند، بنابراین برای جلب رضایت بیشتر مشتریان، اندازه های مختلفی از این پایه های فلزی را وارد بازار می کنند تا که به نیاز مشتری پاسخ داده شود.

توجه به صنعت ساخت و ساز در حال افزایش است و امروزه صنعت ساخت و ساز برای ساخت ساختمان های مدرن نیاز به مصالح مرغوب و با کیفیت دارد به همین خاطر استفاده از مصالح مرغوب بسیار اهمیت دارد، جک های سقفی برای ساخت سقف ها با ارتفاع های مختلف به کار می رود به همین خاطر روز به روز استفاده از این جک های سقفی بیشتر می شود به همین خاطر شرکت های مختلفی به دنبال ساخت با کیفیت ترین جک های سقفی برای صنعت ساخت و ساز هستند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

 

استعلام قیمت لحظه ای
قیمت قالب و جک سقفی را لحظه ای قیمت کنید

۰۹۱۴۹۱۴۶۰۱۱ ۰۴۱۳۲۸۶۸۳۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *