سیستم قالب بتن مدولار | قیمت قالب مدولار

قالب-بندی-مدولار

قالب-بندی-مدولار-(modular)

قالب بندی مدولار (modular) چیست ؟

مدولار (به انگلیسی : modular ) در اصطلاح به معنی مطابق اندازه و مقیاس است زمانی که ما از قالب بتن مدولار صحبت میکنیم منظور ما قالب هایی متنوع و دارای کاربردهای بسیار در قالب بتن فلزی در صنعت ساخت و ساز می باشد.

امروزه از قالب بتن مدولار به طور گسترده ای استفاده می کنند ، چون از این نوع قالب ها برای قالب بندی انواع سازه های بتنی استفاده کرد. استفاده از قالب های modular ، در صنعت ساختمان سازی مزایای زیادی دارد که در ادامه به بررسی جزئیات قالب بتن مدولار می پردازیم.

متعلقات قالب های مدولار

 • گیره قالب بندی
 • پین و گوه
 • سولجر
 • بلت و مهره
 • میان بلت

قالب-مدولار-فلزی

مزایای استفاده از قالب مدولار فلزی :

 • داشتن عمر مفید بالا
 • سرعت عمل در برپایی و جمع کردن قالب ها ( مونتاژ و دمونتاژ آسان )
 • ایجاد سطحی صاف در سازه بتنی ( بتن اکسپوز )
 • ایمنی کافی هم از نظر مقاومت در برابر نیروها و هم از نظر بروز آتش سوزی
 • کاهش عملیات اجرایی به دلیل مدول و پیش ساخته بودن قطعات
 • امکان تغییر دادن سریع ظرفیت و مقاومت آن ها
 • داشتن مزیت اقتصادی بیشتر به دلیل نداشتن وابستگی به واردات ورق آهن
 • خرید و فروش راحت در بازار آهن ( بصورت قالب بتن دست دوم یا کارکرده )

تولید انواع قالب فلزی بتن مدولار :

قالب های بتنی مدولار در  قالب دیوار ، قالب بندی فونداسیون ، قالب بتن ستون ، قالب گرد ، قالب تیر دال ،  قالب مقاطع مدور و انواع ملزومات قالب بندی استفاده و تولید میشود یک قالب مدولار از یک ورق رویه و چهار تسمه پانچ شده در لبه و تسمه های سخت کننده (تقویتی) ساخته شده است به طوری که همه قطعات تشکلیل دهنده آنها از جنس فولاد ساختمانی می باشد.

ورق رویه قالب ها دارای ضخامت ۳ میلیمتر بوده و در قسمت هایی که  لازم بوده به وسیله تسمه های سخت کننده تقویت میشوند  این تسمه ها علاوه برایفای نقش تقویت کننده ورق رویه، اتصال قطعات قالب ها به یکدیگر و به پشت بندها را امکان پذیر می کنند.

قالب-بتن-ستون-گرد

سیستم قالب بندی مدولار به دلیل استفاده ای که در اجرای تمام سازه های بتنی که سامل قالب دیوار ، قالب بندی فونداسیون ، قالب بتن ستون ، قالب گرد ، قالب تیر دال ،  قالب مقاطع مدور و انواع ملزومات قالب بندی است بسیار اقتصادی می باشد. پانل های قالب بتن را می توان به سادگی به وسیله پین و گوه و دیگر اتصالات قالب بتن به یکدیگر متصل و یا از هم جدا کرد .

تجهیزات لازم برای برپایی سازه با قالب بتن مدولار :

از سایر تجهیزاتی که به عنوان مکمل و حامی این قالب‌ها در برپایی سازه‌های مختلف مسکونی و پروژه‌های عمرانی به کار می‌روند نیز می‎توان در این تعریف نام برد از قبیل:

 1. انواع کنج‌ها یا گوشه‌ها (کنج بیرونی،کنج داخلی،کنج پخی،کنج ماهیچه‌ای، کنج صفر (نبشی پانچ‌شده)
 2. انواع پشت‌بند و حمایت‌کننده (سولجر، قیدستون، پلتفرم، سکوی بتن‌ریزی، دوپیچ بزرگ و کوچک، لوله‌های داربستی، قید (نگهدارنده ستون)
 3. انواع داربست‌های ساختمانی (مثلثی، چکشی، ستاره‌ای)
 4. انواع اتصالات که همه آنها در ابعاد و اندازه‌های متفاوت و با کاربردهای گسترده ساخته می‌شوند.

قالب بندی مدولار modular

کاربرد قالب بندی مدولار :

همانطور که گفته شد قالب بتن مدولار ابعاد مختلفی دارد که عرض آن با ضریب تغییر ۵ سانتی متر است، این ویژگی باعث می شود که در عملیات قالب بندی بتن به افرادی که مسئول قالب بندی هستند، کمک بسیار زیادی شود.

در صنعت ساختمان سازی این امکان وجود دارد تا با ترکیب قالب های مدولار، غیر مدولار و دیگر تجهیزات و قطعات قالب بندی سازه هایی مانند؛ شناژ، فونداسیون، دیوار برشی، دیوارهای ۲ طرفه و دیوارهای ۱ طرفه، سقف، تیر و دال و کف ایجاد نمود. علاوه بر این مجموعه به هم پیوسته قطعات و تجهیزات قالب مدولار بتن در ایجاد پروژه های عمرانی ساده و پیچیده نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

این قالب ها با ابعاد ثابت ۱ و ۱/۵ و ۲ متری درطول و ابعاد متغیر ۱۰ الی ۵۰ سانتی در عرض و دردو نوع خم دوبل و تسمه ای جوشی درراستای یک هدف تولید می شوند.

ازسایر تجهیزاتی که بعنوان مکمل و حامی این قالب ها دربرپایی سازه های مختلف مسکونی و پروژه های عمرانی به کارمی روندنیز میتوان دراین تعریف نام برد ازقبیل :

انواع کنج ها یا گوشه ها (کنج بیرونی ،کنج داخلی،کنج پخی،کنج ماهیچه ای،کنج صفر(نبشی پانچ شده)، انواع پشت بند و حمایت کننده(سولجر،قیدستون،پلتفرم،سکوی بتن ریزی،دوپیچ بزرگ وکوچک،لوله های داربستی، قید(نگهدارنده) ستون)، انواع داربست های ساختمانی (مثلثی،چکشی،ستاره ای)، انواع اتصالات که همه آنها درابعاد و اندازه های متفاوت و باکاربردهای گسترده ساخته می شوند.

قالب بندی Steel-Modular-Formwork

اجرای قالب بندی بتن مدولار :

 1. صفحات و اندازه قالب بتن باید به اندازه کافی به هم چسبیده و متصل شوند تا از خارج شدن شیره بتن، که باعث ایجاد حفره‌هایی در سطح بتن می‌شود، کرموشدن بتن، جلوگیری گردد.
 2. قبل از بتن‌ ریزی قالب بتن ها را باید در کلیه جهات عمودی و افقی، کنترل نمود و از استحکام پشت ‌بندها، دستکها و تیرهای نگهدارنده قالب مطمئن گردید.
 3. در موقع بتن ‌ریزی قالب بتن را باید پیوسته کنترل کرد و در صورت لزوم آنها را تنظیم و یا تقویت کرد.
 4. قبل از بتن‌ ریزی کلیه قسمتهای داخلی قالب بتن را باید کنترل نمود و آن را از هر گونه اشیاء اضافی، نظیر خرده‌های چوب پاک کرد.
 5. اگر ارتفاع بتن ‌ریزی بیش از ۵/۱ متر باشد باید از وسائلی نظیر ناودانهای فلزی و یا لوله‌های لاستیکی استفاده کرد تا از جدا شدن دانه‌های شن و ماسه و دوغاب سیمان از هم جلوگیری شود.
 6. در موقع ویبره کردن بتن باید انتهای ویبراتور تا حد پایین بتن پایین برد و حتی بتن ریخته شده قبلی را تا حداکثر ۲۰ سانتیمتر ویبره کرد. باید توجه داشت که ویبره کردن بتن ریخته شده قبلی، بخصوص اگر بتن نسبتاً سخت شده باشد، ممکن است باعث باز شدن و شکستگی قالب بتن, به خصوص در مورد دیوارها و بتنها شود. یادآوری می‌شود که ویبره کردن بتن ریخته شده قبلی در صورتی که بتن به حالت پلاستیکی درآید برای بتن ضرری نخواهد داشت.
 7. موقعی که بتن ‌ریزی با پمپ و از ته قالب انجام می‌شود باید توجه داشت که پر کردن قالب از بتن با سرعت زیاد صورت گیرد تا از سخت شدن آن قبل از پر شدن قالب جلوگیری شود. در صورتی که قدرت پمپ و میزان بتن‌ریزی به اندازه‌ای کم باشد که بتن شروع به گرفتن کند فشار زیادی به سطوح داخلی قالب وارد آمده و ممکن است باعث باز شدن و یا شکستگی شود.

فروش قالب بتن مدولار قالب بتن صباغی :

کارگاه قالب بتن صباغی یکی از معتبرترین شرکت های قالب بتن است که در زمینه فروش قالب مدولار بتن ریزی فعالیت می کند و سال ها در این زمینه تجربه دارد. شما عزیزان می توانید برای تهیه و خرید این قالب با شماره های مندرج در سایت این شرکت تماس حاصل نمایید و از قیمت قالب بتن مدولار مطلع شوید. چرا که این قالب ها با توجه به نوع ورقه ای که در ساخت و تولید آنها استفاده می شود، قیمت های متنوعی نسبت به یکدیگر دارند و ممکن است در صورت تماس با هر شرکت فروشنده، با قیمت متفاوتی مواجه شوید.

شماره های تماس دریافت سفارشات تولید قالب مدولار :  ۲۲ – ۳۲۸۶۸۳۲۰ – ۰۴۱ /  همراه : ۰۹۱۴۹۱۴۶۰۱۱

بروزرسانی مقاله 99/8/19

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

 

استعلام قیمت لحظه ای
قیمت قالب و جک سقفی را لحظه ای قیمت کنید

۰۹۱۴۹۱۴۶۰۱۱ ۰۴۱۳۲۸۶۸۳۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *