جک سقفی
💎 کیفیت بهترین متریال ارائه می گردد
💲 قیمت تماس بگیرید 04132868320
⏳ زمان ارسال ارسال فوری بعد از ثبت سفارش
⏱ پشتیبانی فروش از 8 صبح الی 10 شب
⭐ مقدار اجرت کمترین اجرت
🎯 نحوه ثبت سفارش ثبت سفارش تلفنی و حضوری درب کارخانه

جک-سقفی-چیست

جک سقفی چیست ؟

جک سقفی یا جک ساختمانی یا جک آرماتوربندی برای ثابت نگه داشتن و تحمل میزان باری که سقف ایجاد میکند به کار میروند در این مطلب جامع میخوایم در مورد انوع جک ساختمانیقیمت جک سقفیلیست وزن جک سقفی فلزی و نحوه سفارش آنها صحبت کنیم.

چرا از جک استفاده میکنیم ؟ هنگامی که سقف ساختمان ساخته میشود نیاز به یک تکیه گاه یا نگه دارنده دارد که مانع از فرو ریختن آن شود.

تمامی سقف های ساختمان از جمله طاق ضربی ، تیرچه بلوک ، یونولیت ، وافل و … برای پایداری و مقاومت بالا نیاز به یک نگه دارنده دارند که جک ساختمانی می تواند این کار را  به خوبی انجام دهد.

به ويژه در سقف های بتنی نیاز به  جک ساختمانی به شدت احساس می شود.

 

استعلام قیمت لحظه ای
قیمت قالب و جک سقفی را لحظه ای قیمت کنید

۰۹۱۴۹۱۴۶۰۱۱ ۰۴۱۳۲۸۶۸۳۲۱

انواع-جک-های-سقفی

انواع جک ساختمانی :

ما اگر بخواهیم انواع جک سقفی را دسته بندی کنیم در ۶ نوع میتوانیم نام ببریم که در زیر توضبحات جامعی در مورد انواع آنها خواهیم داد .

 1. جک صلیبی
 2. جک ساده
 3. جک صلیب دار ، صلیب متحرک 
 4. جک عراقی
 5. جک سقفی سنگین
 6. جک ساختمانی سبک

جک سقفی عراقی : 

بیشتر در کشور عراق به کار برده میشود شرکت صنعت یدک آذربایجان با خط تولید مجهز قادر به تولید انبوه جک سقفی عراقی می باشد.

Iraqi-Jack

یکی از مهم ترین نوع جک های سقفی در صنعت ساخت و ساز، جک یودار و جک عراقی هستند

این نوع از جک آرماتوربندی در کشور مختلفی مانند عراق، افغانستان، تاجیکستان و کشورمان ایران در صنعت ساختمان مورد استقبال است . از جک U عراقی زمانی بکارگیری میشود که سقف ها تازه بتن ریزی شده باشد چون تا حد بسیار زیادی بار و وزن سقف را تحمل می کنند  شاید هنگام سفارش جک برای سازه ساختمانی در حال ساخت  به دو نوع تی شکل و یو دار بر بخورید :  توصیه ما این است وقتی از جک سقفی تی شکل بکار گرفته می شود که سقف توسط دو یا چند تیرک نگه داشته شده باشد. اما از جک سقفی یودار و جک عراقی در جایی که تنها یک تیرک قرار دارد، بکار گرفته میشود

جک صلیب دار :

شکل ظاهری این نوع جک ها همانگونه که از اسم آنها قابل تشخیص است  به صورت صلیبی و یا همان تی انگلیسی هستند .جک های سقفی کلا دو مدل هستند که تفاوت آنها فقط در سر جکی آنهاست که یکی به صورت U شکل یا همان جک سقفی عراقی که میتوانید در مقاله جداگانه در مورد این نوع جک نیر مطالعه کنید در سایت نوشته شده است . و نوع دوم آنها که ما به بررسی جزئیات جک سقفی صلیبی یا تی شکل میپردازیم .

جک-سقفی-تی-شکل

 • جک ساختمانی ساده
 • جک سنگین
 • جک سبک

قیمت جک سقفی :

جدول زیر مشخصات صلیب و مشخصات رزوه و ضخامت لوله و همچنین وزن جک سقفی درج شد است .برای مشتریان عزیز تا جایی که بتوانبم تخفیف ویژه در نظر گرفته می شود

ردیفمشخصات صلیبوزنقیمت
۱صلیب ثابت13 کیلوگرم الی 13.5 کیلوگرمتماس بگیرید
۲جک ۳/۵ متری - قسمت پایین ۱/۵ متر-قسمت بالا ۲ متر12 کیلوگرم الی 12.5تماس بگیرید
۳جک ۴ متری - قسمت پایین ۲ متر-قسمت بالا ۲ متر14.5 کیلوگرمتماس بگیرید
۴جک ۴ متری - قسمت پایین۲ متر-قسمت بالا ۲ متر17 کیلوگرمتماس بگیرید
۵جک ۵ متری - قسمت پایین۲ متر-قسمت بالا ۳ متر17.2 کیلوگرمتماس بگیرید
۶جک ۵ متری - قسمت پایین۲ متر-قسمت بالا ۳ متر19.5 کیلوگرمتماس بگیرید
۷جک عراقی ۴ متری - قسمت پایین۲ متر-قسمت بالا ۲ متر12.8 کیلوگرمتماس بگیرید

سایز بندی های جک ساختمانی :

جک سقفی یا شمع فلزی بتن یا جک ساختمانی به عنوان پایه فلزی موقت در اجرای سازه بتنی کاربرد گسترده ای دارند.

جک های نگه دارنده سقفی در ۵ سایز مختلف تولید می‌گردند:

 • جک ۳ متری
 • جک ۳/۵ متری
 • جک ۴ متری
 • جک ۴/۵ متری
 • جک ۵ متری

استفاده از این جک فلزی سقفی برای ارتفاع ۳ تا ۴ متری پیشنهاد میشود

جک ۳٫۵ متری و ۴ متری کاربرد بیشتری دارد و بیشترین خربد و فروش جک ها در این رنج سایز انجام می شود .

steel-jack

نکات استفاده و خرید جک زیر سقفی

اگر به دنبال استفاده از جک سقفی T شکل هستید، ارتفاع مجاز شما تا ۳.۵ است. برای بیش از این ارتفاع ایمنی به خطر می افتد و باید از داربست اسکافلد استفاده کنید. در صورتی که قصد استفاده از جک صلیبی را دارید ارتفاع تا ۳ متر کاهش می یابد. در نظر داشته باشید که بیشترین زمان برای قالب برداری ۱۴ روز است. اما مواردی وجود دارد که با تایید مهندس ناظر زودتر نیز قالب ها باز می شود.

در صورتی که ارتفاع مجاز شما بیش از مقدار مجاز است داربست چکشی و یا مثلثی پیشنهاد ایمن تری خواهد بود. دقت داشته باشید که در حین کار از پایه اطمینان برای دو تراز موازی استفاده کنید.

حداکثر باری که می توان از جک ها انتظار داشت ۱۵۰۰ کیلوگرم است. برای کفراژبندی بهتر است از جک T شکل استفاده کنید. این مدل از جک‌ آرماتوربندی به دو صورت سیال و یا متصل به جک آرماتوربندی در بازار موجود است. قطر لوله داخلی معمولا ۵ سانت و قطر لوله‌ بیرونی ۶ سانت خواهد بود.

در اغلب پروژه ها، حین ساخت به ابزاری مانند جک سقفی نیاز دارند که بتوانند به منظور اجرای سقف به صورت موقت از آن برای نگه داشتن بار بالادست و کفراژبندی سقف تا پایان ساخت طبقه، استفاده کنند.

از دو لحاظ باید به کیفیت جک دقت داشت. جک سقف هم باید بتواند بار سقف را تحمل کند و هم شرایط خاک سست را تحمل کند. در واقع نباید به اعماق زمین فرو برود، در غیر این صورت خود تبدیل به مشکل می شود.

ارسال-جک-ساختمانی

محاسبه تعداد جک سقفی و اجرای آن

به طور کلی، برای هر متر مربع سقف، باید یک جک سقفی فلزی به کار ببرید. این حالت کلی است. باید میزان فشار بتن محاسبه شود، زیرا اگر میزان فشار بتن بالاتر از ۱.۵ تن باشد، این تعداد از جک سقف کم خواهد بود. در صورتی که تعداد را کم بگیرید به وضوح شاهد خم شدن قسمت نری لوله خواهید بود. برای بالا بردن ضریب ایمنی از کمرکش استفاده کنید و یا فاصله جک‌ها را به ۸۰ سانت برسانید.

در مورد اجرای جک سقف، زیر سازی اهمیت دارد. سطحی که قرار است جک به آن اتکا کند دو حالت دارد:

یا جک آرماتوربندی روی طبقه بالاتر از همکف است که در واقع روی خاک نیست، بتن ریزی زیر آن باید درست انجام شده باشد و سطح اتکا مقاوم باشد. زیرا این بار قرار است به سطح اتکای زیر منتقل شود بدون آنکه جک دچار خمش شود. در صورتی که روی خاک اجرا می‌شود باید سستی خاک به دقت بررسی شود و حتی در صورت نیاز خاکریزی تراکمی انجام شود.

در صورتی که نشست و جابجایی اتفاق بیفتد امکان فروپاشی بالا می رود. ممکن است برای توزیع بهتر بار شمع بر سطح زیرین از بلوک بتنی استفاده کنند. به یاد داشته باشید که سست بودن و یا تراز نبودن سطح زیرین جک می‌تواند دردسرساز شود.

جک-سقفی-صباغی

نکات ایمنی  در استفاده از جک  :

یکی از اساسی‌ترین مواردی که قبل از کار با هر وسیله‌ای باید در نظر گرفته شده نکات ایمنی آن است که در زیر به چند نکته از آن اشاره می‌نماییم:

 • قبل از انجام کار از سالم بودن کلید قطع‌کننده و ترمزها و نشتی روغن و سیم‌بوکسل‌ها اطمینان حاصل نمایید.
 • شبکه برق در بالای سر دستگاه و شما نباشد.
 • قبل از اینکه بار را بلند نمایید دیگران را آگاه نمایید.
 • کسی که به عنوان راننده است باید طرز استفاده از Load chart را بداند.
 • تمام دستگاه‌ها مشخصاتش روی بنده آن نوشته شده و میزان تحمل بار نیز بر روی آن است.
 • با جریان باید حداقل ۶ متر فاصله باشد.
 • قبل از بکارگیری از جک محیط را بررسی نمایید و برای زیر جک‌ها از الوار استفاده نمایید و اهرم‌ها و هوک را بررسی کنید.
 • راننده هنگامی که می‌خواهد بارگیری و یا تخلیه را انجام دهد باید در کابینش باشد و تمام حواسش به کارش باشد.
 • بار نباید برای مدت زیادی در هوا معلق بماند.

جک-سقفی-یودار-عراقی

چگونه جک ساختمانی مورد نیاز برای پروژه را انتخاب کنیم؟

انتخاب جک های سقفی همانند انتخاب سایر تجهیزات قالب بندی و بتن ریزی، تابع شرایط ساخت و ساز و محل کاربرد آنهاست.

 • در چه مواردی ما از جک های عراقی استفاده میکنیم ؟ در برخی موارد ما تنها نیاز به نگهداری یک تیکه خاص یا یک آرماتور به عنوان پل داریم و نیازی به استفاده از نمونه صلیبی و T شکل نداریم. (جک اسکلت بتنی) در این جور موارد استفاده از جک عراقی بهترین انتخاب ممکن است و از لحاظ فضای کاری هم شرایط مناسبی برای ما به وجود می آورد.
 • در چه مواردی ما از جک ساختمانی صلیب دار استفاده میکنیم ؟  در برخی موارد ما انتظار داریم که بخش مهمی از سقف با استفاده از جک ساختمانی پوشش داده شود.
  در این صورت به کار بردن نمونه صلیبی ثابت یا T شکل انتخاب بهتری است و ما را نسبت به هزینه اجاره و خرید جک بیشتر بی‌نیاز می‌کند.
 • البته مواردی مثل وزن و ارتفاع در این انتخاب نوع جک ساختمانی  بسیار مهم است و می‌تواند گزینه‌ ما را تغییر دهد.

برای ساخت باید از لوله با کیفیت استفاده شود.

سوالی که بیشتر کاربران از ما می پرسند سایز لوله جک سقفی فلزی است که باید خدمتتان عرض کنم قسمت پایین جک با لوله نمره ۶ و بالای جک لوله ۵ می باشد که لوله داربست هم می گویند .

جک-سقفی

شمع فلزی بتن چه کاربردی دارد؟

این نوع جک‌ها کاربرد زیادی دارند و همان طور که گفته شد

برای کفراژبندی سقف‌ها در ساختمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و در بازار  وجود دارد

که قیمت‌های متفاوتی براساس کیفیت مواد اولیه، جنس‌، ضخامت، دست دوم ( کارکرده) و یا نو بودن (استفاده نشده) دارد که دارای نوسانات قیمتی زیادی در بازار ساخت و ساز و مصالح ساختمانی وجود دارد.

حتی اگر مدت زمان کمی از آن استفاده می‌شود می‌توان آن را به صورت اجاره تهیه کرد.

شمع فلزی بتنی نیز یک نوع جک است که بیشتر وزن یک ساختمان را به خاک‌های زیر منتقل می‌نماید که سه نوع بتنی، فلزی، چوبی و بتن مسلح است که اگر سطح زمین مقاومت لازم را نداشته باشد برای شالوده‌های عمیق استفاده می‌شود.

اگر به دنبال این هستید که از جک‌های دست دوم استفاده نمایید و پروژه شما دارای وزن بالایی باشد بهتر است که به صورت نو استفاده شود تا آسیب‌دیدگی آن کمتر شود

جواب به چند سوال متداول :

تفاوت جک سبک و سنگین چیست؟

جک های سبک از لوله هایی با ضخامت ۲ میلیمتر و جک سنگین از لوله هایی با ضخامت ۲٫۵ میلیمتر تولید می شوند میزان باربری جک سبک با سنگین متفاوت است.

جک های زیر سقفی را در چه فاصله ای از هم قرار دهیم؟

برای سقف های معمولی با ارتفاع ۳ متر می توان از جک سبک به کار برد

میزان فاصله جک ها به میزان فشار وارده و حجم بتن سقف بستگی دارد ولی در سقف معمولی بین ۸۰ تا ۱۰۰ سانتی متر قرار داده می شود.

ساختمان ۱۰۰ متری چند عدد جک ساختمانی نیاز دارد ؟

در سقف تیرچه بلوک تقریبا برای هر متر یک عدد جک نیاز هست و برای سقف ۱۰۰ متری حدود ۱۰۰ عدد جک ساختمانی نیاز است.

jack

سفارش انواع جک از جک سقفی فلزی صباغی :

مجموعه جک صباغی یکی از معتبر ترین تولید کننده جک ساختمانی با بیش از یک دهه تجربه میباشد که شما میتوانید برای سفارش با یکی از شماره های زیر تماس حاصل فرمایید .

 

استعلام قیمت لحظه ای
قیمت قالب و جک سقفی را لحظه ای قیمت کنید

۰۹۱۴۹۱۴۶۰۱۱ ۰۴۱۳۲۸۶۸۳۲۱

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲۲ رای