building-lift

مطلبی که در این محتوای ارزشمند قرار است برای شما بازگو کنیم همه چیز درباره بالابر ساختمانی است. در ابتدای مقاله تعریفی از بالابر ارائه خواهیم داد. هر نوع ماشینی که موجب حمل و نقل بار، اشخاص، کالا و هر وسیله ای شود، بالابر نام دارد.

همان طور که از اسم این ماشین مشخص است نقش بالابر که اکثرا در موارد ساخت و ساز کاربرد دارند، بار را به ارتفاعات بالا هدایت می کنند. بالابر به یک ماشین هیدرولیکی که هم سطح سازی و همچنین انتقال هر چیز به ارتفاعی خاص را انجام می دهد اطلاق می گردد.

یک بالابر یا بهتر بگوییم بالابرهای ساختمانی تفاوت زیادی با جرثقیل و دیگر ماشین آلات حمل بار در ارتفاع دارد، از اصول، مکانیزم و نیروی خاصی جهت بالابری استفاده می کند.

در ادامه مقاله به کاربرد بالابر ساختمانی ، ویژگی های بالابر ساختمانی ، مشخصات بالابر ساختمانی، قیمت بالابر ساختمانی و دیگر توضیحات مفید این ماشین پیشرفته و کارساز اشاره خواهیم کرد. همراه ما باشید.

لیست قیمت بالابر (امروز) :

برای مشتریان عزیز تا جایی که بتوانبم تخفیف ویژه در نظر گرفته می شود

بالابر مشخصاتقیمت
بالابر الکتروموتور تکفاز،
سفارشی
سه اسب
83.000.000 ریال
بالابر الکتروموتور سه فاز
سفارشی
سه اسب و چهار اسب
81.000.000 ریال
الی
85.000.000 ریال
بالابر ارتفاعات بالا
(برج سازان)
الکتروموتور ترمزدار
سفارشی
تماس بگیرید

بالابر ساختمانی چیست و چه کاربردی دارد؟

مهندسان و معماران برای ساخت سازه ها و برج ها و پیش بردن پروژه هایی که در دست دارند نیاز به ماشین آلات مخصوص حمل بار جهت بالا بردن مصالح ساختمان دارند تا بزرگترین برج ها، ساختمان ها، مجتمع ها و خانه ها با مدل های شگفت انگیز ساخته و اجرایی شود.

construction-lift-and-what-is-its-use

یکی از این ماشین هایی که جزء مهمترین تجهیزات ساختمانی محسوب می شود بالابر ساختمانی است که موضوع اصلی ما در این محتوا است. از این بالابرها با عنوان مصالح بر نیز یاد می شود.

از اساسی ترین کاربردهای بالابر ساختمانی همان طور که بیان شد بالا بردن بار یا شخص به یک ارتفاع معین است. این کار می بایست با نیروی ویژه ای از این ماشین قدرتمند هیدرولیکی صورت گیرد که در واقع مکانیزم های یک بالابر را نشان می دهد.

وجود و کاربردهای بالابر ساختمانی به حدی ارزشمند است که اگر جزء تجهیزات یک ساخت و ساز نباشد، کاری از پیش نخواهد رفت. چرا که برای ارتفاعات بسیار بالا در سطح های مختلف از زمین نیاز به ماشینی پیشرفته با تکنولوژی روز دنیا خواهد بود. به طور کل کاربردهای بالابر ساختمانی به شرح زیر است:

 • انتقال مصالح ساختمانی در مقیاس های مختلف
 • حمل بار کامیون و نیز تخلیه آن
 • بارگیری در کارگاه ها و کارخانه های گوناگون،انبارهای بزرگ، معدن، بنادر و …

اجزای بالابر ساختمانی شامل کدام اند؟

هر ماشین یا وسیله ای هیدرولیکی که در امور مختلف خصوصا ساخت و ساز به کار می رود در روند تولید از اجزا و ابزارالاتی تشکیل شده است که کارخانه جات و کارگاه های بزرگ دست به تولید آن زده اند.

آنچه بسیار حائز اهمیت است کیفیت قسمت های تشکیل دهنده یک ماشین است که در کنار هم بتوانند بهترین کارایی را از خود نشان دهند.

مصالح بر یا همان بالابرهای ساختمان در شرایط اصولی و امکانات بروز طراحی و تولید و بعد از گذشت سال ها عملکرد آن قوی تر شده است.

Elevators-for-building

و اما از اجزای بالابر ساختمانی عبارتند از:

 • الکتروموتور قدرتمند
 • جعبه نگهدارنده بار یا اشخاص
 • گیربکس برای سرعت دور موتور
 • سیم های بکسل بار یا طناب هایی از جنس قوی فولاد
 • انواع پایه ها یا لوله ها از جنس گازی برای قرارگیری بالابرها بر روی سطح زمین
 • ریل مخصوص نصب جعبه های نگهدارنده
 • قلاب ها
 • وینچ یا قرقره
 • کرپی و باکت ها برای حمل انواع سیمان، شن، گچ و …

در کنار اجزای مهمی که نام برده شد این نکته مهم را نیز بیان می داریم که یک بالابر بر خلاف جرثقیل و حتی لیفتراک، قابلیت منحصر به فردی دارد.

بر روی بالابرهای پیشرفته ساختمانی ابزاری مانند ریموت برای کنترل از راه دور روی آن نصب گردد که این ویژگی های بالابر ساختمانی نسبت به دیگر ماشین های ساختمانی می رساند. از دیگر ویژگی های بالابر ساختمانی ایمن عبارتند از :

 • قوی بودن ریل
 • پایه های مستحکم
 • وجود سیم پیچ های مسی در الکتروموتور با قابلیت توان حمل بار های سنگین
 • دندانه های محکم و کیفی گیربکس

مشخصات بالابر ساختمانی کدام است؟

بالابرهای ساختمانی که در وزن های بالا می باشند به طور استاندارد به یک تکیه گاه با زمین اتصال دارند. این اتصال کاملاً ایمنی و مستحکم است. زیرا جوش دادن آن موجب می شود اطمینان از ریزش بار یا هر اتفاق دیگر منع شود.

علاوه بر تکیه گاه ترمز یک موضوع بسیار مهم در مشخصه های بالابر است تا در مواقع حساس از بروز کله شدن بار یا احتمالات دیگر جلوگیری به عمل آید.

features-of-a-building-lift

یک بالابر مطمئن دارای سرعت مناسب حمل بار است. اکثر بالابرهای ساختمانی سیم بکسل هایی به متراژ 20 متر دارند که حالت استاندارد دارد.

هر چه که سرعت بارگیری از محل تا رساندن به مقصد در زمان کمتری انجام گیرد، بالابر قدرتمند تر و پیشرفته تر است. اما این اصل نیز باید در نظر گرفته شود که وزن بالابرها نیز در حمل بار تأثیرگذار است.

مشخصات بالابرها از لحاظ مختلف می تواند مورد بررسی قرار گیرد که در این قسمت از نظر فنی مواردی را ذکر خواهیم کرد از جمله :

 • بالابرهایی 350kg
 • بالابرهای ساختمانی 500 kg
 • بالابر 750 kg
 • بالابر 1000 kg

قیمت بالابرهای ساختمانی

در ده اخیر به دلیل بارگیری های زیادی که از مناطق مختلف به عمل می آید، بشر سعی داشته تا با گسترش فناوری هر چه بیشتر، دست به تولید بالابرهایی ابر قدرت بزند. بالابرهای ساختمانی از جمله این طراحی ها و ساختارهای مهم بوده که در پیشبرد اهداف بزرگ ساختمانی و دیگر عرصه ها تولید شده است.

بالابرهای ساختمانی بنا به جنس اندازه، وزن و کاربردهایی که دارند دارای قیمت های مختلفی هستند. قیمت بالابر ساختمانی بسته به نوع آن در سایت های مشهور و با اعتبار در لیست بندی های منظم با ذکر تمام ویژگی ها و مشخصات قابل رؤیت است.

قیمت بالابر ساختمانی

برای آنکه بتوانید از قیمت بالابر ساختمانی آگاهی بیشتری پیدا کنید می توانید به این پایگاه های اینترنتی مراجعه نمایید و برای خرید آن اقدام کنید.

خرید و فروش این بالابرها در اکثر استان های بزرگ صنعتی انجام می پذیرد. کافی است تا با تحقیق کوتاهی در دنیای اینترنت در زمینه مصالح بر یا بالابرهای ساختمانی، آن چه را که مد نظر دارید خریداری نمایید و در صورت درخواست نصب از خدمات مشاوران و کارشناسان وب سایت های فنی مشاوره و اطلاعات رایگان کسب نمایید.