بالابر ساختمانی :

مطلبی که در این محتوای ارزشمند قرار است برای شما بازگو کنیم همه چیز درباره بالابر ساختمانی است. در ابتدای مقاله تعریفی از بالابر ارائه خواهیم داد. هر نوع ماشینی که موجب حمل و نقل بار، اشخاص، کالا و هر وسیله ای شود، بالابر نام دارد.

همان طور که از اسم این ماشین مشخص است نقش بالابر که اکثرا در موارد ساخت و ساز کاربرد دارند، بار را به ارتفاعات بالا هدایت می کنند. بالابر به یک ماشین هیدرولیکی که هم سطح سازی و همچنین انتقال هر چیز به ارتفاعی خاص را انجام می دهد اطلاق می گردد.

building-lift

یک بالابر یا بهتر بگوییم بالابرهای ساختمانی تفاوت زیادی با جرثقیل و دیگر ماشین آلات حمل بار در ارتفاع دارد، از اصول، مکانیزم و نیروی خاصی جهت بالابری استفاده می کند.

در ادامه مقاله به کاربرد بالابر ساختمانی ، ویژگی های بالابر ساختمانی ، مشخصات بالابر ساختمانی، قیمت بالابر ساختمانی و دیگر توضیحات مفید این ماشین پیشرفته و کارساز اشاره خواهیم کرد با مجموعه قالب بتن صباغی همراه ما باشید.

مشاوره برای خرید و اطلاع از لیست قیمت محصولات

برای اطلاع از قیمت این محصول مجموعه قالب بتن صباغی با شماره تماس های زیر تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان ما راهنمایی کنند 

۰۹۱۴۹۱۴۶۰۱۱ 04132868321 04132868320 04132868322

مشاوره برای خرید و اطلاع از لیست قیمت محصولات

برای اطلاع از قیمت این محصول مجموعه قالب بتن صباغی با شماره تماس های زیر تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان ما راهنمایی کنند 

۰۹۱۴۹۱۴۶۰۱۱ 041-32868321 041-32868320 041-3286832۲

لیست قیمت بالابر (امروز) :

برای مشتریان عزیز تا جایی که بتوانبم تخفیف ویژه در نظر گرفته می شود

بالابر مشخصاتقیمت
بالابر الکتروموتور تکفاز،
سفارشی
سه اسب
83.000.000 ریال
بالابر الکتروموتور سه فاز
سفارشی
سه اسب و چهار اسب
81.000.000 ریال
الی
85.000.000 ریال
بالابر ارتفاعات بالا
(برج سازان)
الکتروموتور ترمزدار
سفارشی
تماس بگیرید

بالابر ساختمانی چیست و چه کاربردی دارد؟

مهندسان و معماران برای ساخت سازه ها و برج ها و پیش بردن پروژه هایی که در دست دارند نیاز به ماشین آلات مخصوص حمل بار جهت بالا بردن مصالح ساختمان دارند تا بزرگترین برج ها، ساختمان ها، مجتمع ها و خانه ها با مدل های شگفت انگیز ساخته و اجرایی شود.

construction-lift-and-what-is-its-use

یکی از این ماشین هایی که جزء مهمترین تجهیزات ساختمانی محسوب می شود بالابر ساختمانی است که موضوع اصلی ما در این محتوا است. از این بالابرها با عنوان مصالح بر نیز یاد می شود.

از اساسی ترین کاربردهای بالابر ساختمانی همان طور که بیان شد بالا بردن بار یا شخص به یک ارتفاع معین است. این کار می بایست با نیروی ویژه ای از این ماشین قدرتمند هیدرولیکی صورت گیرد که در واقع مکانیزم های یک بالابر را نشان می دهد.

وجود و کاربردهای بالابر ساختمانی به حدی ارزشمند است که اگر جزء تجهیزات یک ساخت و ساز نباشد، کاری از پیش نخواهد رفت. چرا که برای ارتفاعات بسیار بالا در سطح های مختلف از زمین نیاز به ماشینی پیشرفته با تکنولوژی روز دنیا خواهد بود. به طور کل کاربردهای بالابر ساختمانی به شرح زیر است:

 • انتقال مصالح ساختمانی در مقیاس های مختلف
 • حمل بار کامیون و نیز تخلیه آن
 • بارگیری در کارگاه ها و کارخانه های گوناگون،انبارهای بزرگ، معدن، بنادر و …

ویژگیهای اساسی یک بالابر ساختمانی خوب

 1. الکترو موتور بکار رفته در آن  دارای سیم پیچی تمام مس و دوخازن خشک باشد و از آمپر مناسب بهره برده باشد.
 2. دارای گیربکسی که از بهترین آلیاژدر تولید دنده گیربکس استفاده شده باشد.
 3. داشتن ریل و پایه سنگین و مقاوم با ایمنی بالا.
 4. داشتن بکسل نتاب متناسب با وزن بالابر.

اجزای بالابر ساختمانی شامل کدام اند؟

هر ماشین یا وسیله ای هیدرولیکی که در امور مختلف خصوصا ساخت و ساز به کار می رود در روند تولید از اجزا و ابزارالاتی تشکیل شده است که کارخانه جات و کارگاه های بزرگ دست به تولید آن زده اند.

آنچه بسیار حائز اهمیت است کیفیت قسمت های تشکیل دهنده یک ماشین است که در کنار هم بتوانند بهترین کارایی را از خود نشان دهند.

مصالح بر یا همان بالابرهای ساختمان در شرایط اصولی و امکانات بروز طراحی و تولید و بعد از گذشت سال ها عملکرد آن قوی تر شده است.

Elevators-for-building

و اما از اجزای بالابر ساختمانی عبارتند از:

 • الکتروموتور قدرتمند
 • جعبه نگهدارنده بار یا اشخاص
 • گیربکس برای سرعت دور موتور
 • سیم های بکسل بار یا طناب هایی از جنس قوی فولاد
 • انواع پایه ها یا لوله ها از جنس گازی برای قرارگیری بالابرها بر روی سطح زمین
 • ریل مخصوص نصب جعبه های نگهدارنده
 • قلاب ها
 • وینچ یا قرقره
 • کرپی و باکت ها برای حمل انواع سیمان، شن، گچ و …

در کنار اجزای مهمی که نام برده شد این نکته مهم را نیز بیان می داریم که یک بالابر بر خلاف جرثقیل و حتی لیفتراک، قابلیت منحصر به فردی دارد.

بر روی بالابرهای پیشرفته ساختمانی ابزاری مانند ریموت برای کنترل از راه دور روی آن نصب گردد که این ویژگی های بالابر ساختمانی نسبت به دیگر ماشین های ساختمانی می رساند. از دیگر ویژگی های بالابر ساختمانی ایمن عبارتند از :

 • قوی بودن ریل
 • پایه های مستحکم
 • وجود سیم پیچ های مسی در الکتروموتور با قابلیت توان حمل بار های سنگین
 • دندانه های محکم و کیفی گیربکس

الکتروموتور بالابر

کار اصلی الکتروموتور تبدیل کردن نیروی الکتریکی به نیروی دورانی میباشد الکتروموتور در بالابر ساختمانی وظیفه تامین نیروی محرک را به عهده دارد که در دو تیپ سه فاز و تکفاز و بسته به نیاز و توان بالابر انتخاب می شود. موتور بالابر بر اساس وزن بالابر و ارتفاع انتخاب میگردد.

اجزای بالابر ساختمانی

گیربکس بالابر ساختمانی

گیربکس ها گاهنده و افزاینده دور می باشد که در بالابر به عنوان کاهنده دور و بالل برنده نیروی خروجی گیربکس را برعهده دارد. در بالابرهای ساختمانی از گیربکس های تیپ حلزونی استفاده میگردد.

اجزای بالابر ساختمانی

وینچ بالابر (کالسکه بالابر)

وینچ بالابر به قسمتی از بالابر گفته میشود که موتور و گیربکس و قرقره را درخود جای داده.

باکت بالابر ساختمانی یا باکت حمل مصالح 

جهت جابجایی و حمل مصالح مانند شن. ماسه. سیمان وغیره… از باکت یا ( پاکت حمل مصالح ) استفاده میگردد باکت حمل مصالح با توجه به وزن بالابر ساختمانی در حجم های مختلف تولید می شود.

پاکت بالابر که در بالابر های ساختمانی قابل استفاده بوده و معمولا استاندارترین سایز این پاکت ها به اندازه یک فرغون و 22 لیتر می باشد که استفاده از این باکت ها خیلی راحت و امن می باشد.

برای انتخاب باکت بالابر ساختمانی مناسب میزان وسعت و نوع پروژه ای که در آن مشغول به فعالیت می باشید و همچنین قدرت و توان الکتروموتور بالابر ساختمانی میتواند در تعیین وزن باکت بالابر ساختمانی موثر باشد.

اجزای بالابر ساختمانی

مشخصات بالابر ساختمانی کدام است؟

بالابرهای ساختمانی که در وزن های بالا می باشند به طور استاندارد به یک تکیه گاه با زمین اتصال دارند. این اتصال کاملاً ایمنی و مستحکم است. زیرا جوش دادن آن موجب می شود اطمینان از ریزش بار یا هر اتفاق دیگر منع شود.

علاوه بر تکیه گاه ترمز یک موضوع بسیار مهم در مشخصه های بالابر است تا در مواقع حساس از بروز کله شدن بار یا احتمالات دیگر جلوگیری به عمل آید.

features-of-a-building-lift

یک بالابر مطمئن دارای سرعت مناسب حمل بار است. اکثر بالابرهای ساختمانی سیم بکسل هایی به متراژ 20 متر دارند که حالت استاندارد دارد.

هر چه که سرعت بارگیری از محل تا رساندن به مقصد در زمان کمتری انجام گیرد، بالابر قدرتمند تر و پیشرفته تر است. اما این اصل نیز باید در نظر گرفته شود که وزن بالابرها نیز در حمل بار تأثیرگذار است.

مشخصات بالابرها از لحاظ مختلف می تواند مورد بررسی قرار گیرد که در این قسمت از نظر فنی مواردی را ذکر خواهیم کرد از جمله :

 • بالابرهایی 350kg
 • بالابرهای ساختمانی 500 kg
 • بالابر 750 kg
 • بالابر 1000 kg

قیمت بالابرهای ساختمانی

در ده اخیر به دلیل بارگیری های زیادی که از مناطق مختلف به عمل می آید، بشر سعی داشته تا با گسترش فناوری هر چه بیشتر، دست به تولید بالابرهایی ابر قدرت بزند. بالابرهای ساختمانی از جمله این طراحی ها و ساختارهای مهم بوده که در پیشبرد اهداف بزرگ ساختمانی و دیگر عرصه ها تولید شده است.

بالابرهای ساختمانی بنا به جنس اندازه، وزن و کاربردهایی که دارند دارای قیمت های مختلفی هستند. قیمت بالابر ساختمانی بسته به نوع آن در سایت های مشهور و با اعتبار در لیست بندی های منظم با ذکر تمام ویژگی ها و مشخصات قابل رؤیت است.

تعمیر و نگهداری بالابر

برای افزایش عمر بالابربه نکات زیر توجه فرمائید:

 1. الکتروموتورهای استفاده شده در بالابر ها در برابر رطوبت و آب مقاوم نبوده و باید از ورود آب به داخل بخش برقی جلوگیری شود. همچنین موتور بالابر هر 3 ماه یکبار بازدید شود.
 2. گیربکس های مخصوص بالابری همواره باید تحت مراقبت بوده و روغن آن چک شود.
 3. همواره سیم بکسل مورد استفاده بازدید گردد و در صورت شکستگی و خرابی تعویض گردد.
 4. به هیچ وجه از سیم بکسل رشته رشته و شکسته استفاده نشود.
 5. قسمت انتهایی سیم بکسل به دلیل وجود قلاب خرابی بیشتری دارد که در موقع خرید بالابر متراژ سیم بکسل را بیشتر محاسبه کنید تا در مرور زمان بخش خراب را حذف کرده و قلاب را به قسمت سالم سیم بکسل ببندید.
 6. قسمت باکس، جعبه یا کلسکه را به آرامی حرکت داده تا با ضربات زیاد به بدنه ریل آسیبی وارد نشود.
 7. در آماده سازی اولیه کرپی و اتصالات را به خوبی محکم کرده و از این امر اطمینان حاصل نمایید.
 8. وزنه های تعادل مورد استفاده را به خوبی انتخاب کرده تا دچار مشکل نشود.
 9. واسکازین گیربکس بصورت دوره ای بررسی شود که اغلب واسکازین 140 مورد استفاده قرار می گیرد.

نکات در مورد خرید بالابر ساختمانی :

بسیاری از خریداران بالابر ساختمانی 300 کیلویی فکر می کنند بستن سیم بکسل 8 نطاب بر روی این بالابر باعث افزایش ضریب اطمینان آن می شود، اما این امر کاملا اشتباه است. سختی بیش از حد سیم بکسل باعث می شود در هنگام کار انعطاف پذیری خوبی نداشته باشد و در صورت خم شدن بیش از حد، سیم بکسل بشکند. به همین دلیل تنها در مواقعی که ظرفیت حمل بار توسط بالابر بالاست، باید از سیم بکسل نتاب استفاده نمود.

یک بالابر ساختمانی از کنار هم قرار گرفتن تعداد متعددی از قطعات فنی مونتاژ می شود. موتور همراه با گیربکس و مجموعه قطعات مکانیکی هر بالابر ساختمانی را تشکیل می دهند. این اجزای مکانیکی لازم است تا به شکلی استوار و مهندسی شده در کنار هم قرار گیرند.

هر گونه جابجایی آنها نسبت به یکدیگر و یا شل شدن محل نصب می تواند باعث خلق فشارهای سنگین بر شفت گردان آ‌نها باشد.برای اینکه بتوانیم از حضور جمع‌ و جور و کاملاً مستحکم این بخش‌ های دوار در بالابر ساختمانی اطمینان حاصل کنیم،  قطعه ‌ای با عنوان جعبه در بالابر ساختمانی تعریف کرده ‌ایم. تمام بخش ‌های گردان اعم از موتور، گیربکس، وینچ داخل این جعبه در کنار هم مونتاژ می شوند.

در طراحی جعبه بالابر ساختمانی مسئله رسیدن به یک فضای مناسب با حجم کم در قرار دادن بخش ‌های روتاری اهمیت دارد. اصولاً این جعبه باید محلی جهت محافظت قطعات مکانیکی استقرار کامل آنها و همچنین شاسی جهت ارتباط این قطعات باشد.لکن باید طراحی آن به ترتیبی انتخاب شود که بتوان به راحتی به قطعات مکانیکی مذکور دسترسی داشته و به نوعی در صورت نیاز با کمترین فشار و یا سختی آنها را تحت تعمیرات و یا تعویض قرار داد.

قیمت بالابر ساختمانی

برای آنکه بتوانید از قیمت بالابر ساختمانی آگاهی بیشتری پیدا کنید می توانید به این پایگاه های اینترنتی مراجعه نمایید و برای خرید آن اقدام کنید.

خرید و فروش این بالابرها در اکثر استان های بزرگ صنعتی انجام می پذیرد. کافی است تا با تحقیق کوتاهی در دنیای اینترنت در زمینه مصالح بر یا بالابرهای ساختمانی، آن چه را که مد نظر دارید خریداری نمایید و در صورت درخواست نصب از خدمات مشاوران و کارشناسان وب سایت های فنی مشاوره و اطلاعات رایگان کسب نمایید.

مشاوره برای خرید و اطلاع از لیست قیمت محصولات

برای اطلاع از قیمت این محصول مجموعه قالب بتن صباغی با شماره تماس های زیر تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان ما راهنمایی کنند 

۰۹۱۴۹۱۴۶۰۱۱ 04132868321 04132868320 04132868322

مشاوره برای خرید و اطلاع از لیست قیمت محصولات

برای اطلاع از قیمت این محصول مجموعه قالب بتن صباغی با شماره تماس های زیر تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان ما راهنمایی کنند 

۰۹۱۴۹۱۴۶۰۱۱ 041-32868321 041-32868320 041-3286832۲

بروزرسانی ۹۹/۱۰/۲۸