قالب بتن فلزی دست دوم یا قالب بتن کارکرده :

شما برای اینکه متریال های ساختمان سازی را خریداری کنید می توانید قالب بتن دست دوم را تهیه کنید، چرا که قالب بتن دست دوم از نظر اقتصادی بسیار به صرفه تر می باشد و به همین دلیل بهترین انتخاب برای تهیه متریال های ساختمانی به شمار می رود. قالب بتن فلزی کارکرده  از گذشته ها برای ساختند و اتصال برخی از بناها مورد استفاده قرار می گرفته است و معمارهای ساختمانی از آن استفاده می کرده اند.

قالب بتن دست دوم

بتن مقاومت بسیار بالایی در برابر فشار دارد و یکی از مهمترین نقاط ضعف آن این است که انعطاف پذیری بالایی دارد و به همین دلیل استفاده از قالب بتن فلزی کارکرده بهترین انتخابی می باشد که با استفاده از آن می توانید شکل خاصی به بتن بدهید. سختی بتن با استفاده از قالب بتن دست دوم بالاتر می رود و شما می توانید بعد از استفاده از قالب، بتن را از آن جداسازی و یک بار دیگر از آن استفاده کنید. مزیت هایی که در قالب بتن کارکرده  بسیار زیاد می باشد و برخی از مهمترین آنها را که شما باید با آنها آشنایی داشته باشید را بیان می کنیم تا اطلاعات شما در این مورد بیشتر شود.

قالب بتن فلزی کارکرده

مزیت های استفاده از قالب بتن فلزی دست دوم :

همانطوری که می دانید هر وسیله ای که در نوع دست دوم باشد بدون شک مزیت های بسیار زیادی دارد که قالب کارکرده هم دارای مزیت های بسیار زیادی می باشد و شما باید با آنها آشنایی داشته باشید. برخی از مهمترین مزیت های آن عبارت می باشد از :

  1. طول عمر :

از جمله مهمترین و اصلی ترین مزیتی که کارکرده ها دارد این است که طول عمر آن بسیار زیاد است و به مدت طولانی شما می توانید از آن استفاده کنید. در واقع به همین دلیل است که بسیاری از افراد قالب بتن دست دوم را به فروش می رسانند، چرا که با استفاده هر فرد از آن یک بار دیگر هم مورد استفاده قرار می گیرد و این به عنوان یکی از مزیت های مهم آن شناخته می شود. کیفیت به کار رفته شده در قالب بتن فلزی دست دوم بسیار عالی و بالا است و به همین دلیل می باشد که طول عمر آن هم بسیار بالا است و تا چندین سال شما می توانید از آن استفاده کنید.

  1. استفاده آسان :

از دیگر مزیت هایی که می توانیم برای قالب بتن دست دوم بیان کنیم این است که جمع کردن آنها بسیار آسان می باشد و شما می توانید به راحتی آنها را برپا کنید و بعد از اینکه قالب بتن شما شکل گرفت آن را جمع کنید. با جمع کردن قالب ها هیچ تغییری در آنها به وجود نمی آید و برای یک بار استفاده دیگر بسیار راحت و آسان شما می توانید از آنها استفاده کنید. قالب بتن دست دوم که شما خریداری می کنید هیچ تفاوتی با نوع دست اول آن ندارد و به همین دلیل است که بسیاری از افراد از قالب بتن فلزی دست دوم استفاده می کنند و از آن رضایت کافی دارند.

قالب بتن فلزی دست دوم صباغی

  1. سطح صاف :

از دیگر مزیت های قالب بتن فلزی دست دوم سطح صاف آن می باشد. در واقع شما به هر تعداد از این قالب ها استفاده کنید، باید مطمئن باشید که سطح آنها برای همیشه صاف می ماند و هیچ تغییری در آنها به وجود نمی آید. علت همیشگی سطح صاف آن به دلیل کیفیت بی نظیری می باشد که آنها دارند و به همین دلیل در بیشتر پروژه های ساختمانی از این قالب ها استفاده می شود.

  1. مقاومت :

مقاومتی که در قالب بتن فلزی دست دوم وجود دارد بسیار بالا و عالی می باشد، همچنین باید بدانید که ضد حریق بودن از دیگر ویژگی ها و مزیت های آن به شمار می رود که به همین دلیل شما می توانید به تعداد دفعات بسیار زیاد استفاده کنید.

  1. پیش ساخته بودن قطعات :

یکی دیگر از مزیت هایی که می توانیم برای قالب بتن فلزی دست دوم بیان کنیم پیش ساخته بودن آن می باشد. در واقع شما باید بدانید که نیازی نیست برای تهیه کردن آن ساخت آنها را سفارش دهید، بلکه به صورت پیش ساخته می توانید آن را تهیه کنید. پیش ساخته بودن این قالب ها یکی از مهمترین مزیت هایی که دارد این است که، مدت زمان عملیات اجرای را بسیار کمتر می کند و شما می توانید در مدت زمان کمتری پروژه ساختمان سازی خود را انجام دهید.

  1. امکان تغییر آنها :

امکان تغییر دادن فوری ظرفیتی که در قالب بتن فلزی دست دوم وجود دارد یکی دیگر از مهمترین مزیت های آن به شمار می رود که بسیار حائز اهمیت است. البته شما باید بدانید که مقاومت آنها را هم می توانید تغییر دهید و به همین دلیل این مسئله را هم یکی از مزیت های این قالب ها به شمار می آورند.

  1. تمیزی قالب :

از آنجایی که قالب بتن فلزی دست دوم بسیار تمیز می باشد محیط کار هم تمیز و بدون عیچ گونه آلودگی و یا لک باقی می ماند. برخی از افراد شاید بر این باور باشند که امکان دارد به علت دست دوم بودن تمیز نباشد و کثیفی هایی را در محیط کار به وجود آورد. در واقع باید به این دسته از افراد بگوییم از آنجایی که قالب بتن بعد از انجام دادن پروژه های ساختمانی به راحتی جدا می شود و به همین دلیل شما می توانید به خوبی آن را تمیز کنید، بر همین اساس محیط را به هیچ عنوان کثیف نمی کند و بسیار بی نقص کار آن انجام می شود.

  1. هزینه پایین :

اما باید بدانید مهمترین و اصلی ترین مزیتی که در آنها وجود دارد این است که، هزینه آن بسیار پایین می باشد و شما می توانید با نیمی از هزینه دست اول آن را خریداری کنید. اینکه هزینه آن بسیار به صرفه می باشد و از نظر اقتصادی برای پروژه های ساختمان بسیار مناسب می باشد را باید از دست دوم بودن آن به خوبی متوجه شوید، ولی به این دلیل این مزیت را در آخر بیان کردیم که شما به خوبی با مزیت های دیگر آن آشنایی داشته باشید و تنها به این مورد اکتفا نکنید. در واقع از آنجایی که تمامی ویژگی های قابل دست اول در نوع دست دوم آن وجود دارد باید بدانید انتخاب این قالب ها برای شما بسیار عالی و به صرفه است و به همین دلیل بدون شک برای پروژه های ساختمانی که هزینه خرید مصالح بسیار بالا است، انتخاب قالب دست دو  از نظر اقتصادی برای شما بسیار به صرفه است و شما می توانید این گزینه را انتخاب و خریداری نمایید.

Second hand concrete formwork

قالب بتن فلزی دست دوم در انواع مختلفی وجود دارد و شما می توانید هر یک از آنها را که با ساخت ساختمان سازی شما هماهنگی بیشتری دارد را انتخاب کنید. برخی از این قالب ها لغزا، برخی رونده و برخی دیگر از آنها به صورت ثابت می باشد و شما می توانید یکی از آنها را انتخاب و خریداری نمایید تا در پروژه های ساختمانی خود مورد استفاده قرار دهید. برای سفارش انواع قالب هایی که در کارگاه تخصصی قالب صباغی تعمیر و تجهیز مشوند تماس بگیرید