دستگاه-خم-و-برش-میلگرد

دستگاه خم و برش میلگرد | قیمت قیچی خم برش میلگرد

خم و برش میلگرد یکی از دستگاه هایی می باشد که بیشترین استفاده از آن در مواقعی می باشد که می خواهند یک میله را خم و یا برش دهند. این دستگاه در بسیاری از کارهای ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد و به همین دلیل شما بدون شک برای ساختمان سازی به دستگاه خم و برش میلگرد نیاز پیدا خواهید کرد.

از جمله مهمترین ویژگی هایی که در این دستگاه وجود دارد و شما باید در این مورد اطلاعات خود را افزایش دهید این است که، به دو روش از آن استفاده می کنند. برای اینکه با این دو روش که خم و برش میلگرد مورد استفاده قرار می گیرد آشنایی داشته باشید در ادامه مقاله مجموعه قالب بتن صباغی توضیحاتی هر یک از روش ها را به تفکیک معرفی می کنیم.

 

استعلام قیمت لحظه ای
قیمت قالب و جک سقفی را لحظه ای قیمت کنید

۰۹۱۴۹۱۴۶۰۱۱ ۰۴۱۳۲۸۶۸۳۲۱

خم و برش میلگرد به چه صورت مورد استفاده قرار می گیرد ؟

همانطوری که بیان نمودیم دستگاه خم و برش میلگرد به دو صورت مورد استفاده قرار می گیرد و هر یک از این روش ها ویژگی های مختلفی دارد که عبارت می باشد از :

برش-میلگرد

 1. برش به شیوه سرد :

برش سرد در خم و برش میلگرد مزیت های بیشتری دارد و به همین دلیل از آن استفاده بیشتری می شود.

در این روش برای اینکه میلگرد را برش دهند از محصولات و ابزارهایی مانند قیچی های دستی، قیچی ساده که آنها را روی یک پایه نصب می کنند استفاده می نمایند، همچنین باید بدانید ماشین های برقی گیوتین هم تا حد بسیار زیادی مورد استفاده قرار می گیرد.

زمانی که شما می خواهید از قیچی ساده برای خم و برش میلگرد استفاده کندی باید به به وزن میلگرد توجه بسیار زیادی داشته باشید، چرا که وزن، اندازه و ضخامت میلگرد در این مورد اهمیت بسیار زیادی دارد و باید به آن توجه بسیاری شود.

برای اینکه میلگرد هایی را با ضخامت بسیار بالا ببرید، بهتر است از قیچی هایی که روی یک پایه نصب شده اند استفاده نمایید.

ماشین های برقی یکی از مهمترین ویژگی هایی که دارند این است که هر ضخامت از میله ها را برش می دهند و به راحتی می توانید از آنها استفاده نمایید. این دستگاه ها به طور معمول دو وظیفه اصلی را بر عهده دارند، یکی از وظایف آنها این است که ابتدا محصول را برش می دهند و بعد از آن به وسیله بازوی هیدرولیک میله را خم و یا برش می دهند.

برخی از دستگاه هایی که برای برش میلگرد مورد استفاده قرار می گیرند و تعداد آنها در بازار زیاد است عبارت می باشند از :

– برش به کمک پرتابل برقی :

بیشترین استفاده ای که از این دستگاه می شود، بیشتر برای خم و برش داردن میلگردهایی می باشد که سایز آنها از 18 الی 25 است.

یکی از ویژگی های این دستگاه این است که رد زمان استفاده ممکن است به صورت ثابت باقی نماند، به همین دلیل برای اینکه راحت تر از آن استفاده کنید، بهتر است آن را روی یک پایه بگذارید تا به راحتی مورد استفاده قرار بگیرد.

– دستگاه برش زن :

از دیگر انواع دستگاه های خم و برش میلگرد که در دسته بندی برش های سرد قرار می گیرد این دستگاه می باشد که عملکرد آن به صورت هیدرولیکی می باشد و به راحتی می تواند میلگردهایی را که سایز آنها 45 است را هم برش دهد و همین ویژگی یکی از مزیت های آن به شمار می رود.

– دستگاه حدیده :

این دستگاه توانایی بسیار بالایی دارد و به خوبی می تواند محصولاتی را که نوع آنها بسیار ساده است و تا سایز 50 می رود را برش دهد.

در بیشتر پروژه های ساختمانی از این دستگاه خم و برش میلگرد استفاده می شود. همچنین یکی از ویژگی های دیگر آن که محبوبیت آن را چندین برابر کرده، این است که قطعات به بهترین و استاندارد ترین نحو ممکن به یکدیگر متصل می شوند.

دستگاه-خاموت-زن

– دستگاه خاموت زن :

یکی از انواع دستگاه های خم و برش میلگرد که میلگردهایی با سایز 32 را برش می زند دستگاه خاموت زن می باشد، همچنین باید بدانید هر میله ای در هر شکل باشد در این دستگاه قرار می گیرد و برش داده می شود. نیمه اتوماتیک و اتوماتیک از نمونه های مهم این دستگاه به شمار می رود که ابزارهای مختلفی در ساخت آن به کار رفته است.

 1. برش به شیوه گرم :

برخی از میله هایی که بسیار قطور هستند باید به وسیله دستگاه های خم و برش میلگرد که روش گرم در آنها به کار رفته شده است برش داده شوند.

البته که شما باید بدانید استفاده از این روش تنهها به وسیله افرادی انجام می شود که تخصص بسیاری در برش دادن میلگرد دارند و همچنین فرد ناظر هم باید روی برش این میله ها نظارت بسیاری داشته باشد. برای استفاده کردن از این دستگاه باید از گاز اکسیژن و برنول هم استفاده شود.

یکی از مهمترین ویژگی هایی که در این دستگاه وجود دارد این است که مقاومت کششی آن را کاهش می دهد و به همین دلیل بسیاری از معماران بیان داشته اند که برش سرد مزیت های بیشتری دارد.

 نحوه کار با خم و برش میلگرد :

برای خم و برش میلگرد همانطوری که بیان نمودیم دستگاه های بسیاری مورد استفاده قرار می گیرد و در بیشتر سازه ها و پروژه های ساختمانی از این دستگاه استفاده می شود. برخی از مهمترین دستگاه هایی که همراه با این دستگاه برای برش دادن و خم کردن میلگرد مورد استفاده قرار می گیرد عبارت می باشد از :

 • میز کار برش و خم میلگرد : از آنجایی که میلگرد سختی بسیار زیادی دارد باید فشار برش آن روی یک اپراتور دیگر باشد و بهترین اپراتور میز کار این دستگاه است. ارتفاع این میزهای باید متناسب با قد افراد باشد که شما می توانید آن را تنظیم کنید و این یکی از بهترین ویژگی های آن به شمار می رود.
 • صفحه خم کن : از دیگر وسایل همراه که باید کنار دستگاه خم و برش میلگرد باشد صفحه خم کن می باشد که این صفحه دارای متریال هایی می باشد که از جنس فولاد هستند. روی این صفحه خارهایی وجود دارد که این خارها موجب می شود قطعات شما روی میز جابجا نشوند. ضخامت زائده هایی که روی این صفحه وجود دارد باید بر اساس استانداردهای مشخص شده باشد که آن را روی میز کار قرار دهند.
 • آچار به شکل اف : برخی از میله هایی که بسیار نازک هستند و باید خم و برش میلگرد داشته باشند به وسیله این آچار برش داده می شوند. سر این آچار از جنس فولاد است و به همین دلیل به راحتی می تواند فشار وارد شده زمان خم کردن میله را به خوبی تحمل کند. دهانه و قطر این آچار باید با میلگرد تطابق داشته باشد تا به بهترین نحو ممکن بتواند میلگرد را برش دهد.
 • پتک : این قطعه همراه با دستگاه های خم و برش میلگرد مورد استفاده قرار می گیرد که یکی از ویژگی های اصلی آن این است که برای صاف کردن محصولات مورد استفاده قرار می گیرد. تاثیر این قطعه در صحیح برش دادن میلگرد تاثیر بسیاری دارد و هر فردی که میلگردها را برش می دهد باید به خوبی بتواند با این وسیله کار کند.

قیچی میلگرد بر گیوتین میلگرد یکی از پر استفاده ترین ماشین آلات و ابزارآلات در صنعت ساختمان سازی به شمار می رود. امروزه با توجه به گسترش ساخت و ساز ، استفاده از دستگاه های صنعتی و کارگاهی نظیر قیچی برش میلگرد ، خم کن و خاموت زن به طرز قابل توجهی افزایش پیدا کرده است.

یکی از مورد استفاده ترین این دستگاه ها در پروژه های ساختمانی دستگاه قیچی برش می باشد. سرعت بالا ، قیمت مناسب و سیستم برش ( مکانیکی یا هیدرولیکی) ثابت یا چرخدار از ویژگی های مهم این دستگاه در هنگام خرید می باشد.

دو مدل رایج قیچی میلگرد بر موجود در بازار ایران : قیچی میلگرد بر گیربکسی ( مکانیکی ) و قیچی میلگردبر هیدرولیک

قیچی میلگرد بر هیدرولیک

سوال : برای خرید قیچی و گیوتین میلگرد باید چه پارامترهایی را در نظر گرفت ؟

سیستم برش دستگاه: یکی از اصلی ترین پارامترهایی ست که در زمان خرید دستگاه بادید مد نظر قرار بدهیم. دستگاه های برش در دو مدل گیربکسی و هیدرولیکی در بازار وجود دارند.

سرعت برش قیچی میلگرد : به طور کلی دستگاه های برش مکانیکی ( گیربکسی ) از سرعت برش بالاتری برخوردار هستند.

ابعاد و جابجایی دستگاه : عامل دیگر در خرید این دستگاه ها وزن و ابعاد دستگاه می باشد. معمولا دستگاه های چرخ دار به نسبت دستگاه های شاسی ثابت فروش بیشتری دارند دستگاهها در چهار مدل پرتابل ،چهارچرخ ، دوچرخ و شاسی ثابت در بازار وجود دارند.

سوال : چه تفاوتی بین دستگاه های برش میلگرد گیربکسی و هیدرولیکی وجود دارد ؟

به طورکلی مزیت و معایب هر کدام از این دستگاه ها را به تفکیک بیان می کنیم:

مدل های گیربکسی :

 • سرعت برش بالا
 • برش با کمترین دفرمگی میلگرد
 • امکان برش همزمان چندیدن میلگرد
 • قیمت بالاتر از مدل های هیدرولیکی
 • معمولا عرضه با برق سه فاز

مدل های هیدرولیکی :

 • سرعت برش پایینتر
 • قیمت پایینتر
 • دفرمگی بالاتر در برش
 • موجود در مدل های سه فاز و تک فاز

 

استعلام قیمت لحظه ای
قیمت قالب و جک سقفی را لحظه ای قیمت کنید

۰۹۱۴۹۱۴۶۰۱۱ ۰۴۱۳۲۸۶۸۳۲۱