دستگاه خاموت زن :

امروزه با توجه به گسترش ساخت و ساز ، استفاده از دستگاه های صنعتی و کارگاهی نظیر قیچی برش میلگرد ، خم کن و خاموت زن به طرز قابل توجهی افزایش پیدا کرده است. یکی از مورد استفاده ترین این دستگاه ها در پروژه های ساختمانی دستگاه خم کن و خاموت زن می باشد. سرعت بالا ، قیمت مناسب و عملکرد دقیق در اجرای خاموت از ویژگی های مهم این دستگاه در هنگام خرید می باشد.

دستگاه خاموت زن

انواع خاموت زن :

خاموت زن های قالب بتن صباغی در دو نو مختلف :

  • خاموت زن نیمه اتوماتیک
  • خاموت زن تمام اتوماتیک

می توان نام برد.

خاموت زن تمام اتوماتیک دستگاه های خاموت زن در رنج قیمت متفاوتی در دسترس هستند که این تفاوت قیمت بین دستگاه ها به علت امکانات و قابلیت های متفاوتی است که در دستگاه های خاموت زن وجود دارد.

برخی از مزیت هایی که در دستگاه خاموت زن می توان دید که باعث تنوع قیمتی آن ها شده بدین شرح است:

نوع فناوری مورد استفاده در ساخت دستگاه های خاموت زن، فناوری های به کار رفته در این ماشین ­ قيمت انواع دستگاه خاموت زن دستی و دستگاه خاموت زن برقی متفاوت است و طراحی مناسب باعث ایجاد سرعت و کیفیت بهتری در دستگاه های خاموت زن می شود سرعت اجرای پروسه های کاری از دیگر پارامترهای مهم در این ماشین آلات است به طوری که هر چه سرعت و دقت انجام کار بیشتر باشد آن گاه سود آوری دستگاه مورد نظر نیز بیشتر خواهد بود.

 

استعلام قیمت لحظه ای
قیمت قالب و جک سقفی را لحظه ای قیمت کنید

۰۹۱۴۹۱۴۶۰۱۱ ۰۴۱۳۲۸۶۸۳۲۱

توضیحات کامل ساختار دستگاه خاموت زن

دستگاه خاموت زن شامل سهام فلزی مانند میله، سیم، نوار و قطعات تشکیل دهنده خم فرد است که برای پیشرفت و معکوس کردن سایر وسایل به کار می رود.

دستگاه خاموت زن برای پیشبرد و معکوس کردن مواد ،خم دستگاه، برای هدایت و حمایت از مواد، چنگال مرکزی استفاده می شود.

از گذشته تاکنون همواره نیاز به دستگاه و ماشین آلاتی برای خم برش میلگرد و خاموت زن بوده است.

با اختراع دستگاه خاموت زن مواد با استفاده از خم به شکل رول درآمد که می توانستند مواد اولیه را با استفاده از دستگاه خاموت زن برش بزنند یا خم کنند. این اختراع مربوط به یک ماشین یا یک چیزی شبیه به خاموت (رکاب) برای مواد فلزی شامل میله، سیم و نوار است .

واحد قیچی پس از فشار مواد به جلو خم پین و دیسک به طرف مقابل با یک چرخش در جهت عقربه های ساعت می چرخد این چرخش مواد را برش می دهد و سپس مواد به حالت طبیعی باز می گردد.هنگامی که خاموت زن به اتمام رسید برش مواد را به جلو هل می دهد مواد خم شده با استفاده از واحد فیدر منقبض خارج می شوند و سپس به سمت شمارنده برش ثابت حرکت می کنند و خاموت زن قطع شده و به نقطه اول باز می گردد.

بدیهی است که دستگاه خاموت زن به همین جا محدود نمی شود در مقابل می توان آن را به عنوان پایه دیگر اشکال و راه های تحقق اجرای جزئیات آن بیشتر شرح داد ممکن است تغیراتی داده شود اما باید بدون خروج از محدوده دستگاه خاموت زن باشد این اختراع توصیف شده در خصوصیات محدود می شود.

  1.  دستگاه های خاموت زن مواد شامل میله،سیم و نوار است به منظور پیشبرد و معکوس کردن مواد،خم مواد شامل پک ثابت ، چنگک صاف کن، دو چنگال مرکزی است.قرار داشتن دو شاخک در مواد در یک خم شدن و یک گردش پین خم در پایان خروج از چنگال مرکزی وجود دارد چنگال مرکزی در جهت عقربه های ساعت و یا خلاف عقربه های ساعت در گردش است.
  2. دستگاه خاموت زن شامل یک برش سهام و راهنمای آن است یک راهنمای برشی عرضی قابل حمل برای هل دادن مواد برای خم شدن است مواد در یک موقعیت اجباری خم شده و در ردیف شمارنده برشی ثابت قرار می گیرند.
  3. دستگاه خاموت زن با توجه به ادعاهای 1 و 2 بیشتر شامل یک ابزار قابل کنترل برنامه ریزی شده همراه با کنترل پیشرفته و معکوس به صورت انتخابی و متناوب است. برای جمع خوراک از مواد از طریق دستگاه و برای کنترل برش و راهنمای انتخابی و متناوب برای حرکت عرضی مواد در جهت عقربه های ساعت و یا خلاف آن است.

خاموت-زن-تک-فاز

دستگاه خاموت زن تک فاز :

یکی از پر طرفدارترین دستگاه ها در خاموت زن ها به شمار می روند. از این دستگاه در کارگاههای ساختمانی و کارگاههای تولیدی بسیار استفاده می شود. وزن پایین و جابجایی آسان و سرعت قابل قبول این دستگاه ها در عملیات خمکاری و همچنین قیمت مناسبشان از ویژگی های این دستگاهها به شمار می رود.

معمولا مدل های تک فاز قابلیت خمکاری تا سایز 16 میلیمتر را دارند که سایز ایده آلی برای خم کاری خاموت به شمار می رود.

سیستم داخلی دستگاه خاموت زن تک فاز : همانطور که گفته شد این دستگاه ها با موتور های تک فاز عرضه می شوند؛ و در دو مدل گیربکسی و هیدرولیکی قابل ارائه می باشند. در مدل های گیربکسی از دو گیربکسی عمود بر هم به منظور انتقال نیرو از پیشرانه به شافت خروجی استفاده می شود.

توجه : در بعضی از مدل ها به جای گیربکس دوم از تسمه استفاده شده و انتقال نیرو توسط یک تسمه و یک گیربکسی انجام می شود. حذف یک گیربکس و جایگزین کردن آن با یک گیربکس طبیعتا سبب کاهش نیروی دستگاه در عملیات خمکاری شود.

 

استعلام قیمت لحظه ای
قیمت قالب و جک سقفی را لحظه ای قیمت کنید

۰۹۱۴۹۱۴۶۰۱۱ ۰۴۱۳۲۸۶۸۳۲۱

خاموت زن هیدرولیکی : یکی دیگر از مدل های خاموت زن، سیستم های هیدرولیکی می باشند. در این سیستم ها از یک هیدروموتور و پمپ هیدرولیک و پیشرانه برقی هیدرولیکی برای عملیات خمکاری استفاده شده است. مزیت استفاده از این سیستم حذف دو گیربکس و افزایش قدرت خمکاری می باشند و به طوری که در سیستم های هیدرولیکی می توان همزمان 5 میلگرد 10 را خمکاری کرد.

آرماتورهای عرضی که به دور آرماتورهای طولی و اصلی در شناژها بسته می شوندرا خاموت می گویند این خاموت ها در اشکال مختلف هستند که در ساختمان ساز و پل سازی و سد سازی استفاده می شوند.

خاموت زن دستی با توجه به تجربه گسترده در این زمینه شرکت ها در شمار تولید کنندگان و صادر کنندگان دستگاه خاموت زن هستند.تولیدکنندگان با استفاده از حق بیمه، مواد اولیه با کیفیت و پیشرفته را فراهم می کنند و با حداقل تلاش خود این دستگاه خاموت زن را برای ارائه عملیات سریع و آسان به خصوص برای ساخت خاموت طراحی کرده اند این دستگاه خاموت زن در تولید پیشرو بوده و عمر بلند مدتی دارد.

ویژگی ها :

  • انتخاب زاویه (صاف کردن،خم شدن و برش) تنها در عمل است.
  • کنترل دیجیتال که نفس عمل دستگاه خاموت زن را تشکیل می دهد.
  • قفسه ای که میله مواد وارد آن می شود.

دستگاه خاموت زن می تواند زاویه آلیاژ آهن را در اشکال متنوع با توجه به نیاز خود را خم کند و همچنین می تواند زاویه دو میلگرد را در یک زمان با بهره وری بالا و بسیار ساده تنظیم کند.

مزایا: افزایش بهره وری پایدار طولانی از قطعات یدکی شیب روغن دستگاه به طوری که هیچ نگهداری در آن نباشد.

کاهش اصطکاک و تضمین افزایش طول عمر دستگاه خاموت زن. با توجه به این مزایا عمر دستگاه خاموت زن بالا رفته است و همچنین ضریب امنیتی دستگاه خاموت زن با توجه به خم دقیق زاویه به دست آمده است.

ویژگی های فنی دستگاه خاموت زن اتوماتیک در دستگاه های خاموت زن اتوماتیک امکان قطر کار از 5 تا mm 12 استفاده می شود میکرو کنترل که با کامپیوتر به تجسم گرافیکی داده ها و طرح آنها شبیه خاموت برنامه ریزی شده است.

تغذیه دو جهته و خم شدن با سرعت الکترونیکی در حال تغییر است .واحد هیدرولیکی با روغن های داخلی ، سیستم خنک کننده هوا با سوپاپ و خم پین مطابق با قوانین بین المللی برای هر سیم 5 تا mm12 طراحی شده است .در دستگاه خاموت زن اتوماتیک امکان استفاده از یک منبع جمع کننده و حداکثر سرعت خم وجود دارد.

تعمیر و نگهداری خاموت زن :

پشتیبانی و خدمات پس از فروش مناسب بر روی قیمت تمام شده دستگاه نیز بی تاثیر نخواهد بود. یک دستگاه مناسب و با کیفیت از پشتیبانی و خدمات پس از فروش مناسب نیز برخوردار است نوع برق ورودی که می تواند سه فاز و یا تک فاز باشد. این ماشین آلات انواع مختلفی دارند و بسته به نوع میلگرد مورد نظر در سری های مختلفی تقسیم بندی می گردند که می توانند برای خم کردن میلگرد های ۸ تا ۵۰ میلی متر مورد استفاده قرار گیرند. این ها بخشی از پارامترهای مهم و تاثیر گذار بر قیمت دستگاه های خاموت زن دستی و برقی است که در هنگام خرید نیز باید به آن ها دقت و توجه کافی داشت.