تولید قالب بتن خاص | قالب خاص بتن

قالب-بتن-خاص

تولید قالب بتن سفارشی و خاص منظوره

تولید قالب بتن سفارشی و قالب بتن خاص منظوره

قالب بتن صباغی قادر به تولید قالب بتن خاص و سفارشی از جمله نیوجرسی ، سرستون ، قالب جدول ،قالب های طرحدار قالب بتن ستاره ای و… می باشد برای طراحی و تولید قالب های فلزی خاص منظوره نیاز به نقشه و جزئیات و اندازه های دقیق می باشد.

قالـب بنـدی برخی سـازه ها را نمی تـوان بـا اسـتفاده از قالبهـای مـدولار انجام داد. از این رو  برای آن سـازه میبایسـت قالب خـاص طراحـی گردد. قالب خاص معمولا برای سـطوح دارای اشـکال نامنظم، منحنـی و دارای زوایـای غیرقایٔـم طراحی و سـاخته میشـوند.
در طراحـی ایـن قالب خاص معیارهـای باربـری و تغییـر شـکل بایستی محاسبه شود. همچنین باید امـکان بـاز و بسـته کـردن و حمـل و تنظیـم قالـب نیـز در نظر گرفته شـود

قالب-بتن-سفارشی

شما میتوانید برای سفارش قالب بتن خاص ، نقشه مورد نظر خود را برا کارشناسان ما از طریق تلگرام یا واتساپ بفرستید تا کارشناسان فنی ما پس از بررسی جزئیات پروژه شما با شما تماس بگیرند و برای مراحل بعدی تولید آماده شوند .

قبل از مرحله تولید در ابتدا با استفاده از نقشه های سازه کار طراحی قالب خاص انجام شده و نقشه قالب تهیه میگیردد و از جایی که تولید قالب های بتنی خاص زمان زیادی نسبت به قالب های مدولار میبرد که تاریخ تحویل در پیش فاکتور شما نوشته خواهد شد و با توجه به زمان که تولید قالب بتن سفارشی میگیرد در نتیجه هزینه تمام شده آن بیشتر میشود و قیمت قالب های خاص از قالب های معمولی موجود مثل قالب های مدولار بیشتر میشود

بعد از تایید پیش فاکتور تهیه شده از قیمت تولید قالب بتن خاص منظوره کار تولید انجام میشود .

قالب-خاص-بتنی

قبل از سفارش قالب خاص و سفارشی به چه نکاتی حتما باید توجه کرد ؟

 1. قبل از سفارش قالب حتما مشاوره ای با مشاور سازه و نظارت مهندس سازه داشته باشید
 2. حتما قبل از سفارش مشخصات و هنقشه اجرایی  دقیق سازه بتنی و نقشه قالب بندی بتن با جزییات کامل قالب خود را داشته باشید .
 3. پس از تهیه نقشه های قالب بندی و برآورد تقریبی وزن و قیمت هر کیلو قالب فلزی بتن توسط شرکت قالب سازی , حتما نقشه ها بررسی و تأیید شود زیرا بعد از تایید نقشه و پیش فاکتور برشکاری ورق و ساخت و تولید قالب ها شروع می شود.
 4. تمام نکات اجرایی قالب بندی فلزی در سازه های خاص در جلسه حضوری و یا تماس تلفنی اطلاع داده شود.
 5. زمان تحویل قالب های سفارشی و خاص منظوره نسبت به قالب بتن مدولار و استاندارد خیلی بیشتر ( گاهی بیش از یک ماه ) است
 6. قیمت تولید این نوع قالب های خاص بیشتر از نوع مدولار و آماده است قیمت قالب بتن خاص بیشتر از قیمت قالب مدولار است و با توجه به جزییات نقشه قالب خاص از حدود 10 تا 100 درصد گرانتر از سیستم قالب بندی مدولار می شود. حتی در سازه های خیلی خاص مثل سازه گنبدی شکل از دو برابر قیمت قالب مدولار هم بیشتر می شود.

قالب خاص بتن

انواع قالب خاص بتن :

گاهی شکل و سطح سازه بتنی قوسی شکل , شیبدار , با فرورفتگی و برجستگی و یا دارای زاویه ( غیر از قائمه ) و … باشد , برای قالب بندی آن باید از قالب های غیر استاندارد یا خاص استفاده کرد که در زیر نمونه هایی از سیستم قالب بندی خاص بتن معرفی می گردد :

قالب نیوجرسی بتنی

قالب نیوجرسی بتنی : قالب های فلزی نیوجرسی در سه طرح و مدل ( ساده , برگردان و برگردان چرخشی ) با ورق رویه 3 – 4 – 5 و یا بیشتر طراحی و ساخته می شود که سبک ترین و ارزان ترین آن طرح ساده با ورق اصلی 3 میلیمتر می باشد.

قالب ستون و پایه پل بتنی : جهت قالب بندی پایه و ستون بتنی پل ها که دارای شکل هندسی خاصی بوده و بصورت اکسپوز و نما اجرا می شود, از قالب های خاص و ویژه استفاده می شود.

قالب سرستون : یکی از انواع قالب خاص بتنی است که اغلب جهت سرستون های مخزن آب و پل های بتنی ساخته می شود.

قالب ماهیچه ای : قالب های کنج داخلی که حداقل 5 سانتیمتر پخ داشته باشند نیز شامل قالب بتنی خاص می شود مثل پایین دیوار مخازن آب.

قالب-خاص-تیرپل

قالب منهول قالب خاص

 • منهول فاضلاب : قالب های منهول بتنی شامل قالب فونداسیون , قالب کرسی , قالب رینگ ( قالب رینگی منهول ) , قالب تیپر , قالب دال بتنی که هرکدام از قالب بیرونی و قالب داخلی و قالب سربند منهول و قالب کف بند منهول تشکیل شده اند.
 • قالب لوله بتنی : قالب لوله بتن نیز مشابه قالب فلزی منهول است ولی جزییات کام و زبانه و طول لوله فرق دارد.
 • قالب قوسی : هر نوع قالبی که دارای یک قوس باشد قالب قوسی شکل گفته می شود.
 • قالب تیرهای پیش ساخته بتنی ( تیرپل ) : شکل و نوع طراحی قالب تیر پیش ساخته ( تیر پل ) در پروژه های مختلف متفاوت بوده و طبق نقشه های اجرایی پل طراحی و تولید می گردد.
 • قالب هیدرولیک تونل ( لاینینگ ) : از این نوع قالب جهت بتن ریزی و لاینینگ تونل راه , آزادراه , مترو , گالری دسترسی و … استفاده می شود که شامل حماله ( کالسکه ) , گلیرگ دوپیچ , پمپ و جک های هیدرولیک و … می باشد.
 • قالب تونل فرم ( سیستم تونلی ) : سیستم قالب تونلی بیشتر در انبوه سازی و ساختمان های مسکن مهر که نقشه معماری و سازه آن خاص همین سیستم می باشد کاربرد دارد.
 • قالب لارج پنل : لارج پنل ( سیستم شمس ) به قالبهای فلزی گفته می شود که در ابعاد بزرگ و بصورت یکپارچه طراحی و تولید می شود و قابلیت بتن ریزی بخش قابل توجهی از سازه اصلی و برشی بدون نیاز به مونتاژ و باز و بسته کردن قطعات کوچک مدولار را فراهم میسازد و بیشتر جهت بتن ریزی دیوار برشی و ساختمان سازی در مسکن مهر کاربرد دارد.
 • قالب بدنه سد : قالب بتن بدنه سد ( قالب چیفا ) مشابه سیستم Large Panel می باشد و بصورت یکپارچه ساخته می شود.
 • قالب فلزی سقف وافل : قالب فلزی وافل بصورت یکپارچه , سبک و با کونیک مخصوص طراحی و تولید می گردد.
 • اتصال تیر و ستون : محل اتصال تیر و ستون سیستم تیر و دال سقف بتنی قالب خاص بتن طراحی و تولید می گردد.
 • قالب دیوار پیش ساخته محوطه : یکی از سخت ترین سیستم قالب بندی خاص بتن است و شامل سه قطعه فونداسیون , ستون H شکل و قطعات دیوار می باشد که دارای طرح , نما و حتی آرم شرکت مربوط نیز می باشد.
 • فلاور باکس ( گلدان بتنی ) : قالب بتنی گلدان از کوچکترین و سبکترین قالب های خاص بتن ریزی و شاید سخت ترین آن است. فلاور باکس بتنی یا همان گلدان های بتنی در بزرگراه ها و کنار جاده جهت زیبایی و تحکیم خاک استفاده می شود.

* برخی دیگر از قطعات و سازه هایی که سیستم قالب بندی آن خاص می باشد شامل : آنتی فر , تتراپاد , ایکس بلاک ( XBlock ) , کلیه قطعات پیش ساخته بتنی , کالورت , کانال آب , کانالت , لوله بتنی , ستون گرد , منهول , جدول بتنی , کانیو , عرشه پل و … می باشد.

قالب-خاص-بتن-برای-پروژه-ها

کاربرد قالب های بتن خاص :

قالب بتن خاص بیشتر برای سازه هایی باید مورد استفاده قرار بگیرد که نمی توان از قالب های معمولی استفاده نمود. هنگام ساخت اين نوع از قالب ها علاوه بر معيارهای باربری و تغيير شکل بايد امکان باز و بسته کردن و حمل و تنظيم قالب مورد توجه قرار گیرد.

بدون شک طراحی و ساخت چنین سازه های نیاز به استفاده از تجهیزات جدید و متفاوت نیز دارد که به طور تخصصی و دقیق مورد استفاده قرار گیرند.

بعضی از قالب‌های بتن خاص طوری طراحی می‌شوند که بدون نیاز به بازکردن قابلیت حرکت داشته باشند که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان قالب بالارونده و تونل لاینینگ را نام برد.

مجموعه قالب بتن صباغی یکی از معتبرترین کارگاه های تولید قالب بتن در کشور است با بیش از ۱۰ سال سابقه در زمینه قالب های خاص بتن شما میتوانید برای سفارش با کارشناسان این مجموعه تماس خاص فرمایید.

بروزرسانی شد 99/8/17

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای

 

استعلام قیمت لحظه ای
قیمت قالب و جک سقفی را لحظه ای قیمت کنید

۰۹۱۴۹۱۴۶۰۱۱ ۰۴۱۳۲۸۶۸۳۲۱

2 دیدگاه برای “تولید قالب بتن خاص | قالب خاص بتن

  • مدیریت سایت گفته:

   سلام کارشناسان ما در اولین فرصت در مورد تولید قالب خاص منظوره با شما تماس خواهند گرفت باتشکر از شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *