قالب بتن تخته چوب روسی :

استفاده از تخته قالب بندی بیشتر در ساختمان هایی کاربرد دارد دارد که بتنی می باشد. در واقع باید بدانید که در ساختن ساختمان هایی که بتنی هستند، بتن مورد استفاده قبل از اینکه سفت شود نرم و روان است و برای اینکه شکل گیری خوبی داشته باشد به تخته قالب بندی نیاز دارد تا در درون آن قرار بگیرد و به آن شکل زیبایی بخشیده شود.

تخته قالب بندی و فروش قالب بندی چوبی بتن

امروزه قالب بندی های بسیار زیادی وجود دارد که هر فردی برای ساختمان سازی یکی از آنها را مورد استفاده قرار می دهد، ولی باید بدانید که استفاده از قالب بندی چوبی سقف هنوز هم مانند گذشته ها که از آن استفاده بسیاری می شود رایج است و افراد زیادی از آن استفاده می کنند. مزیت هایی که در استفاده از این تخته ها وجود دارد بسیار زیاد می باشد و برای اینکه از آنها استفاده کنید باید از مزیت های آن اطلاعات داشته باشید و در ادامه آنها را به طور خلاصه بیان می کنیم.

 

استعلام قیمت لحظه ای
قیمت قالب و جک سقفی را لحظه ای قیمت کنید

۰۹۱۴۹۱۴۶۰۱۱ ۰۴۱۳۲۸۶۸۳۲۱

مزیت های استفاده از تخته برای قالب بندی :

همانطوری که بیان نمودیم قالب بندی تخته ای یکی از بهترین تخته هایی می باشد که برای شکل گیری بتن از آن استفاده می کنند و مزیت های آن نسبت به قالب های فلزی بسیار بیشتر است که برخی از مهمترین آنها عبارت می باشد از :

قالب-بندی-چوبی-بتن

 1. قیمت مناسب :

یکی از مهمترین مزیت هایی که می توانیم برای قالب بندی چوبی سقف بیان کنیم قیمت بی نظیر و عالی آن می باشد. شما با خرید این قابل ها نیازی نیست هزینه بسیار زیادی را پرداخت کنید، چرا که با قیمت پایین تری نسبت به قالب های دیگر می توانید این قالب های چوبی را تهیه کنید.

 1. سرعت بالای نصب :

سرعت اجرا و نصب کردن تخته های قالب بندی بسیار بالا می باشد، به همین دلیل اگر شما می خواهید هرچه سریع تر کار ساختمان سازی خود را انجام دهید بدون شک باید این تخته ها را انتخاب کنید.

 1. وزن سبک :

جابجا کردن تخته ها از آنجایی که وزن بسیار سبکی دارد بسیار راحت تر می باشد. در واقع از آنجایی که وزن این تخته ها بسیار سبک تر است به راحتی جابجا می شوند و همچنین کارها هم سریعتر انجام می گردد.

 1. طول عمر :

طول عمر تخته های قالب بندی هم بستگی به نوع استفاده و مراقبت شما از آنها دارد. اگر شما به خوبی از آنها مراقبت کنید و به خوبی آنها را مورد استفاده قرار دهید بدون شک باید مطمئن باشید که طول عمر آنها بسیار بیشتر می شود. از آنجایی که قالب بتن نقش بسیار اساسی در طراحی و شکل گیری ساختمان دارد باید بهترین و با کیفیت ترین نوع آن را انتخاب کنید، دقت داشته باشید که اگر جنس خریداری شده شما کیفیت و جنس مرغوبی نداشته باشد امکان دارد ضررهای بسیار زیادی به ساختمان شما وارد سازد.

 1. کیفیت :

از دیگر مزیت های قالب بندی چوبی بتن این است که کیفیت بسیار عالی و بی نظیری دارند، به همین دلیل این تخته ها تحمل بسیاری در برابر وزن سنگین و بالا دارند. در واقع برخی از تخته هایی که کیفیت مناسبی ندارند، احتمال دارد که در برابر وزن سنگین تغییر شکل دهند. رطوبت یکی از موارد بسیار مهمی می باشد که امکان دارد به تخته ها آسیب جدی وارد سازد، به همین دلیل شما باید یکی از انواع آن را که با کیفیت بی نظیری می باشد خریداری کنید تا در برابر رطوبت آسیبی نبیند.

اقدامات لازم برای استفاده از این نوع قالب ها :

اقدامات لازم برای استفاده از این نوع قالب ها

همانطوری که بیان نمودیم از تخته قالب بندی برای ساختمان هایی که بتنی هستند استفاده می شود. ولی برای استفاده کردن از آن باید به برخی از موارد اهمیت زیادی داده شود که آنها عبارت هستند از :

 1. استفاده از روغن پوشش دهنده :

از آنجایی که تخته قالب بندی با آب در تماس مستقیم می باشد و حین عملیات بتن ریزی اولین ماده ای که با این تخته ها در ارتباط می باشد آب است، باید از ماده ای استفاده شود که موجب فاسد شدن بتن نگردد. یکی از مهمترین اقداماتی که باید انجام دهید تا مانع فاسد شدن بت شوید، این است که روفن مانع را پیش از انجام دادن کار روی تخته بکشید. این روغن معدنی می باشد و به خوبی می تواند چوب را پوشش دهد، یکی از مهمترین ویژگی هایی که در روغن پوشش دهنده وجود دارد اسن است که مانع واکنش بین تخته قالب بندی و بتن می شود، همچنین باید بدانید که با استفاده از این روغن عملیات جداسازی بتن از تخته را بسیار آسان تر می سازد.

 1. کوبیدن میخ :

زمانی که عملیات بتن ریزی روی تخته قالب بندی انجام می شود، باید میخ های زیادی روی تخته ها کوبیده شود، در واقع با انجام دادن این روش شما به خوبی می توانید متوجه شوید که جنس تخته ها با کیفیت می باشد و جنس خوبی دارد و یا ندارد. چوب روسی یکی از مهمترین چوب هایی می باشد که در کشور ایران از آن بسیار استفاده می کنند، چرا که کیفیت آن بسیار عالی و بی نظیر می باشد. همانطوری که بیان نمودیم زمان تهیه تخته قالب بندی باید به کیفیت آن توجه بسیاری داشته باشید، چرا که کیفیت یکی از مهمترین و اصلی ترین ویژگی هایی می باشد که شما باید به آن توجه زیادی داشته باشید.

از تخته قالب بندی در چه مکان هایی استفاده می شود ؟

تخته-قالب-بندی-سقف

قالب بندی چوبی بتن در برخی از نقاط شکل گیری ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد نحوه استفاده از آنها به صورت خاصی می باشد. برخی از مکان های مهم که این تخته ها مورد استفاده قرار می گیرند عبارت هستند از :

 1. قالب بندی پی :

پی یکی از مهمترین بخش های ساختمان به شمار می رود که برای محکم ساختن آن باید از تخته قالب بندی استفاده نمود. همانطوری که بیان نمودیم اگر کیفیت و جنس این تخته ها عالی نباید به خوبی نمی تواند از ساختمان محافظت کند، به همین دلیل باید با کیفیت ترین  و بهترین نوع آن را خریداری کنید. از آنجایی که بیشتر وزن ساختمان در پی خلاصه می شود این تخته ها هم باید دارای بهترین و عالی ترین کیفیت نیز باشند.

 1. قالب بندی های ستون :

ستون هم از دیگر بخش های ساختمان به شمار می رود که باید از بهترین مواد اولیه برای شکل گیری آن استفاده نمود، چرا که ستون هم نقش مهمی در شکل گیری ساختمان دارد.

 1. قالب تیرهای اصلی :

تیرهای اصلی هم از دیگر بخش های ساختمان می باشد که برای شکل گیری آن باید از تخته قالب بندی استفاده نمود، از آنجایی که قیمت این تخته ها بسیار مناسب می باشد شما اگر در تعداد زیاد هم آن را خریداری کنید هزینه چندان زیادی را پرداخت نخواهید کرد ، به همین دلیل نیازی نیست نگران هزینه های بالای آن باشید.

 1. قالب بندی سقف :

برای اینکه سقف ساختمان به خوبی شکل بگیرد و طراحی آن به بهترین نحو ممکن انجام شود، تخته های قالب بندی بهترین تجهیزات اولیه ای می باشد که از آن می توانید استفاده کنید و آنها را روی سقف خود نصب کنید. قالب های دیگری هم وجود دارند که برای سقف مورد استفاده قرار می گیرند ولی از آنجایی که مزیت های تخته قالب بندی بسیار زیاد است شما می توانید از آنها استفاده کنید.

 

استعلام قیمت لحظه ای
قیمت قالب و جک سقفی را لحظه ای قیمت کنید

۰۹۱۴۹۱۴۶۰۱۱ ۰۴۱۳۲۸۶۸۳۲۱