باکت تاور چیست ؟ و کاربرد باکت تاور

پاکت تاور یا باکت تاور یا باکت بتن وسیله ای است که برای حمل بتن در پروژه های مختلف به آسانی از میکسر بتن  تا محل بتن ریزی استفاده می شود .

باکت تاور

امروزه با به وجود آمدن ساخت و سازهای وسیع در کشور نیاز بسیاری به سرعت عملکرد در پروژه های ساختمانی برای حمل و جابجایی بتن در نقاط مختلف پروژه به چشم میخورد.

 

استعلام قیمت لحظه ای
قیمت قالب و جک سقفی را لحظه ای قیمت کنید

۰۹۱۴۹۱۴۶۰۱۱ ۰۴۱۳۲۸۶۸۳۲۱

پروژه هایی مانند پروژه های ساختمانی و مجتمع های تجاری و اداری و یا مسکونی برای سهولت و سرعت هرچه بیشتر برای پیشبرد پروژه از باکت حمل بتن و یا باکت تاور کرین برای بتن ریزی در ستون ها و دیواره ها و یا قسمت کف محل در حال ساخت استفاده می شود.

انواع-باکت-تاور

انواع پاکت تاور ها

سایز انواع پاکت تاور از ۲۰۰ لیتری شروع شده تا ۲۰۰۰ لیتری باتوجه نیاز پروژه شما تولید میشود .

 • باکت تاور 2000 لیتری
 • باکت بتن 1500 لیتری
 • باکت تاور 1000
 • باکت تاور 750 لیتر
 • باکت تاور 500 لیتری
 • باکت 150 لیتر

پاکت-تاور

باکت بتن 500 لیتری یا باکت نیم متر مکعب

در این سایز از باکت مقدار بتن جای گرفته در سطل بتن 500 لیتر و یا نیم متر معکب می باشد این سایز از باکت تاور برای پروژه هایی با حجم کم و یا جاهایی که برای بتن ریزی محدودیت هایی ایجاد شده استفاده می شود .

در تولید و ساخت این دستگاه از ورق 3 میل استفاده میشود همانگونه که در بالا توضیح دادیم دریچه تخلیه باکت هم میتواند از زیر باشد و هم دریچه تخلیه بغل که بیشتر برای بتن ریزی در کف و یا ستون ها از باکت زیر تخلیه و در ریختن بتن دیواره ها از باکت تخله بغل و یا باکت بغل تخلیه استفاده می شود.

 

استعلام قیمت لحظه ای
قیمت قالب و جک سقفی را لحظه ای قیمت کنید

۰۹۱۴۹۱۴۶۰۱۱ ۰۴۱۳۲۸۶۸۳۲۱

باکت بتن 750 لیتری:

در این سایز از باکت حجمی حدود 750 لیتر بتن و یا سه چهارم باکت 1 متری بتن آماده جای داده می شود

باکت 750 لیتری مانند کلیه باکت های تاور کرین در دو مدل باکت 750 لیتر بغل تخلیه و باکت 750 لیتر زیر تخلیه و در دو مدل تخلیه گیربکسی و تخلیه دستی و یا تخلیه اهرمی تولید میگردد ورق بکار رفته در تولید این سایز از باکت بتن ریزی از ورق 3 میل می باشد.

باکت-بتن-پاکت-تاور-پاکت-تاور (1)

باکت بتن 1000 لیتری و یا باکت 1 متر مکعبی

باکت بتن 1 متر مکعبی دارای حجم 1000 لیتر بتن و یا یک متر مکعب بتن می باشد باکت مصالح 1متری یکی از پر مصرف ترین نوع باکت های بتن ریزی محسوب می شود و سرعت بتن ریزی با این سایز بطور چشم گیری بالاتر از سایزهای 500 لیتر و750 لیتر می باشد و مانند باکت های دیگر در این سایز نیز از ورق 3 میل استفاده میگردد

نوع ورق آهن بکار گرفته شده در تولید باکت بتن 1 متری از نوع ورق ضد سایش می باشد دریچه تخلیه دستگاه از زیر و یا از بغل برای بتن ریزی های مختلف تعبیه میگردد و در دو مدل باکت تخلیه اهرمی یا باکت تخلیه گیربکسی تولید و عرضه می شود.

پاکت-تاور

باکت تاور 1500 لیتری

پروژهای وسیع برای حمل و جابجایی سریع بتن نیاز به باکت هایی با حجم متوسط و رو به بالا نیاز دارند در نتیجه انتخاب یک باکت بتن 1/5 متری و یا باکت حمل بتن 1500 لیتری گزینه بسیار مناسبی برای بتن ریزی و جابجایی بتن در جاهای مختلف در پروژه می باشد

در ساخت این سایز از باکت تاور 1/5 متری نیز از ورق 3 میل ضد سایش و یا گاهی اوقات از ورق 4 میل استفاده می شود دریچه تخلیه باکت از زیر و یا از بغل تعبیه میگردد و از گیربکس برای باز و بستن دریچه تخلیه بتن استفاده می شود و یا میتوان برای سرعت بخشیدن به فرایند بتن ریزی از باکت اهرمی بهره گرفت

باکت-بتن

باکت تاور 2000  لیتری و یا باکت بتن 2 متر مکعبی

باکت تاور 2 متر مکعبی از باکت هایی با حجم بالا و سایز بزرگ می باشد که در پروژه های بزرگ و وسیع با حجم بتن ریزی بالا استفاده زیادی دارد باکت 2000 لیتری همانند کلیه باکت ها از طراحی مخروطی شکل برخوردار است

دریچه تخلیه این باکت ها نیز به دو مدل باکت 2 متری تخلیه گیربکسی و یا باکت تاور 2000 لیتری اهرمی تقسیم می شود باکت 2 متری نیز به مانند باکت های دیگر از دریچه تخلیه بغل و دریچه تخلیه زیر برای بتن ریزی برخوردار می باشد ورق بکار گرفته شده در ساخت این دستگاه از ورق آهن 3 الی 4 میل می باشد.

باکت دارای جان پناه  و یا باکت نفربردار

برای اینکه بتوانیم سرعت ریختن بتن را بالا ببریم باید از باکت های دارای جان پناه یا باکت هایی که جای نفر  در کنا ر خود تعبیه گردیده استفاده نمود.

باکت دارای جان پناه  و یا باکت نفربردار

جای نفر در باکت تاور به شما این اجازه را میدهد تا در هنگام بتن ریزی و یا جابجایی سطل بتن در کنار باکت محل مصالح مستقر شده و عملیات بتن ریزی را در ارتفاع های مختلف با باکت تاور  انجام دهید.

این تیپ از باکت ها که دارای نفر بر میباشند بیشتر برای بتن ریزی با باکت های گیربکسی در نطر گرفته میشود که اپراتور به مقداری که نیاز قالب و یا ستون و یا دیواره می باشد میتواند در کنار باکت تاور ایستاده و به مقدار مورد نیاز دریچه تخلیه باکت را باز و عمل بتن ریزی را انجام دهد و یا دریچه را بسته و بتن ریزی را متوقف نماید.

باکت تاور گیربکسی

برای اینکه بتوانیم از حدر رفت بتن جلوگیری کنیم و به مقداری که ستون و یا قلب و یا دیواره پروژه به بتن نیاز دارد عملیات بتن ریزی را انجام دهیم در مواقعی که بتن ریزی به مقدار کافی انجام شد بتوان عملیات بتن ریزی را متوقف کنیم باید از باکت تاور گیربکسی و یا باکت بتن گیربکسی استفاده گردد تا به مقداری که به بتن نیاز داریم بتوانیم دریچه را جهت ریختن بتن باز کرد و بلافاصله بعد از پر شدن قالب و یا فضایی که نیاز به بتن دارد دریچه را بسته نگه داشت ولی در باکت هایی که تخلیه توسط اهرم انجام میگردد بتن بصورت یکدفعه و یکجا از باکت بتن اهرمی تخیله میگردد و شما این امکان را نخواهید داشت تا بتن ریزی را متوقف نمایید در این تیپ از باکت اهرمی هدر رفت بتن نسبت به باکت تخلیه گیربکسی بیشتر می باشد.

 

استعلام قیمت لحظه ای
قیمت قالب و جک سقفی را لحظه ای قیمت کنید

۰۹۱۴۹۱۴۶۰۱۱ ۰۴۱۳۲۸۶۸۳۲۱

پاکت-تاور-یا-باکت-بتن

تولید باکت تاور

پاکت های قالب بتن صباغی با توجه به اندازه و سایز آنها به نحوه تخلیه بتن نیز بستگی دارد در حالت کلی این وسیله در سایز و نحوه تخلیه بتن میتوان دسته بندی کرد .

باکت بتن ریزی در دو مدل باکت تخیله دستی و یا( باکت اهرمی ) و باکت تخلیه گیربکسی و یا( باکت فرمان دار) توسط این شرکت تولید می شود این گونه از باکت ها دارای حجم های مختلفی می باشند که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

باکت تاور کرین و یا باکت بتن ریزی در دو مدل باکت تخلیه بغل و باکت تاور زیر تخلیه ساخته و تولید میگردد.

باکت بتن از لحاظ کارایی :

 • بغل تخلیه
 • زیر تخلیه
 • با نفربر
 • بدون نفربر

و از لحاظ سایز که عرض کردیم از ۲۰۰ لیتر تا ۲۰۰۰ لیتر قابل تولید است .

تعمیر و نگه داری باکت تاور

همچنین می توان برای افزایش عمر باکت های بتن ریزی به یکسری موارد توجه نمود از قبیل:

 • نظافت روزانه باکت ها بعد از بارگیری و تخلیه
 • ضربه نزدن و برخورد نکردن باکت با بدنه ساختمان در حالت جابجایی
 • فرود آرام و ایمن برای باکت
 • به آرامی و کنترل شده درب باکت را باز و بسته نمودن
 • رسیدگی به گیربکس باکت های گیربکس دار

تولید پاکت تاور با تجهیزات پیشرفته روز و بادوام و فروش انواع پاکت تاور  از جمله محصولات قالب بتن صباغی میباشد

باکت تاور ها در انواع و سایز های مختلفی در قالب بتن صباغی تولید میشود که میتواند به سفارش کارفرما در سایز ها و شکل های مختلف تولید شود که کارایی های مختلفی در پروژه داشته باشند .

 

استعلام قیمت لحظه ای
قیمت قالب و جک سقفی را لحظه ای قیمت کنید

۰۹۱۴۹۱۴۶۰۱۱ ۰۴۱۳۲۸۶۸۳۲۱

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱۰ رای